יום ראשון, 19 באפריל 2009

יומן בחירות - 6.02.09

תכנית ההתפכחות

המשכה הטבעי של תכנית ההתנתקות היה אמור להיות תכנית ההתכנסות. רצה הגורל, וזו הוחלפה בתכנית ההתפכחות, בה רבים וטובים - מנשיא המדינה ועד שרוך הנעל - הודו בכשלון רעיון הנסיגה החד-צדדית. עם זאת, השינוי בדעת הקהל מתבטא בסקרים בעיקר לטובת הליכוד, שהעומד בראשו לא מוכן להתחייב לנסיגות נוספות גם היום. לאותם מצביעי ימין חדשים יש לומר: התפכחתם ולא הצבעתם – כאילו לא התפכחתם.

חבר מביא חבר

כשאת מצביעה קדימה, את מצביעה לצחי הנגבי, וגם לחברה שלו, רוחמה אברהם-בלילא, וגם לחבר שלה, רוני בר-און, וגם לחבר שלו חיים רמון, שבטח נישק פעם את גדעון עזרא. אולי אחד מהם יהיה שר החינוך הבא של הילד שלך. כשאתה מצביע קדימה, אתה לא מצביע לפרופ' יצחק בן-ישראל או לחבר שלו פרופ' מנחם בן-ששון, שנמצאים במקום לא ריאלי בעליל, ואם הקידום שלהם באקדמיה היה תלוי בפריימריז של קדימה, הם לא היו מקבלים אפילו תואר ראשון.

הבית היהודי

פנאטים לחינוך.

ישראל ביתנו

אבל לא בשבילנו (ערבים תומכי ליברמן).

ש"ס

עשה לך רב, וקנה לך חבר כנסת.

קדימה?

ליכוד!

א"ב

א' אוהל, ב' זה בית, ג' זה יהודי.

רשת ב'

השבוע יצאה רשות השידור בקמפיין לטובת הגדלת הרייטינג של רשת ב'. הסלוגן הנבחר, עשרה ימים לפני הבחירות הוא : "הצביעו ב'", לא פחות ולא יותר. מפלגת האיחוד הלאומי, שעיקר מצביעיה באים מקרב מאזיני רשת ב', עתרה מיד בבקשה להפסיק את הקמפיין בשל הרמיזה הפוליטית, ונענתה בחיוב. הסיבה להתגייסותה של רשת ב' לטובת הב' היהודי היא שיש מי שמעדיף לראות את אורי אורבך בערוץ הכנסת ולא כפצצת רייטינג מתחרה בגלי צה"ל.

תעמולה סמויה
איזה פתק ישימו בקלפי אלו שמעריצים את בוגי, סומכים על בני בגין, אבל לא מאמינים לביבי? ומה יעשו אלו שליברמן מפחיד אותם? ואלה שחושבים שזה גדול על לבני?

התנועה החדשה מרץ
מרץ אחרת לארץ אחרת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה