יום שישי, 17 בדצמבר 2010

לא אקטואלי - 17.12.10

עבודה זרה בעיניים
ביום שישי שעבר נערך מצעד השמאל בתל-אביב. כחלק מהפקת הלקחים של המצעד הראשון שנערך בשנה שעברה ונחל כישלון חרוץ (3,000 משתתפים מ-115 ארגונים באירוע שכלל גם הופעות של אמנים), החליטו ארגוני השמאל על פיתרון יצירתי לבעיית מחסור בכוח אדם, ייבוא מפגינים: במצעד השנה צעדו כ-2,000 עובדים זרים (מתוך 5,000 בסך הכול). האבסורד זועק לשמים כשרואים כיצד הארגונים שולפים את השד הדמוגרפי, מתוך דאגה לאופייה היהודי של המדינה כביכול, כדי לקדם נסיגה מיהודה ושומרון, ומחזירים אותו לבקבוק כשמדובר על קליטתם של עשרות אלפי מהגרי עבודה בישראל.


ליצנים עם זכויות
מי שגנבו את ההצגה במצעד השמאל הם כמה צעירים חביבים שהסתננו לתהלוכה והניפו שלטים תמימים למראה, שממחישים עד כמה הזוי הוא שיח הזכויות. תמונה אחת, שווה אלף זכויות אדם.לא כולל שירות
לאחרונה קיבל גדעון סער החלטה מבורכת, לפיה במגזר הערבי יועדפו מורים שעשו שירות אזרחי, מתוך שאיפה לחזק בקרב תלמידי המגזר את ערך התרומה לחברה. מדובר בהחלטה משמעותית, אם כי היא לא תחסום את אלו שהשתמטו משירות אזרחי לשמש כמורים: מדי שנה מגישים את מועמדותם ל-2,000 משרות הוראה במגזר הערבי כ-8,000 מורים. במקביל, רק 1,500 צעירים במגזר הערבי משרתים בשירות אזרחי, כאשר רק חלקם ממשיך ללימודי הוראה. מאז התקבלה ההחלטה, פצחו מנהיגי המגזר הערבי במאבק חריף נגד הרעיון שמבקש לקדם את היחס לערביי ישראל כאזרחים לכל דבר. בעקבות המאבק, בימים אלה עורכים בכירי משרד החינוך דיונים נוספים בנושא. יש לקוות ששר החינוך לא יתקפל ואף ירחיב את ההצעה לכלל הציבור הישראלי ולשאר המשרות הממשלתיות.
זכות הציבור לדעת
האגודה לזכות הציבור לדעת, עמותה שעוסקת בביקורת על הטיות בתקשורת הישראלית, תעניק זו הפעם ה-11 את פרס ביקורת התקשורת. הציבור מוזמן לומר את דברו ולהצביע עד יום שישי הבא באתר האגודה לאחד משמונת המועמדים הראויים, בטרם אתר 'לאטמה' יגרוף את הפרס, בקלות יחסית (וגם בצדק), אם יורשה לי לנחש.

מרק לרגל
יום שלישי הקרוב, 21 לדצמבר, הוא היום הקצר ביותר בשנה. במידה והטבע יעשה את שלו, ניתן יהיה לציין את מה שהיה אמור להיות שיאו של החורף באמצעות יום המרק, בו עשרות מסעדות ברחבי הארץ, יתרמו את הכנסותיהם ממרקים לטובת עמותת 'לשובע'. מטרת היוזמה, שמחממת את הלב (וממלאת את הבטן), הינה לסייע לפעולתה של עמותת 'לשובע' אשר מפעילה מגוון מיזמים שמטרתם להיאבק בתת-תזונה בקרב אוכלוסיות חלשות. לזכותה של העמותה עטורת הפרסים ייאמר, כי הם מתנגדים לרכיבה על גלי הטענות המסולפות והפופוליסטיות אודות בעיית הרעב במדינת ישראל. בתאבון!

חקירה פרטית
למה מי שמבקש לפתוח בחקירה פלילית נגד רבנים שקוראים להחרים ערבים, לא בא באותה דרישה נגד אנשי אקדמיה שקוראים לחרם על ישראל, אמני תיאטרון שמחרימים את אריאל, תושבים בתל אביב שמונעים מחרדים להיכנס לשכונה?

מתוקשרים
בחודש שעבר ערכה ועדת הכלכלה של הכנסת דיון רב משתתפים בנושא עתידה של חברת החדשות של הערוץ השני. על פי הצעת החוק המקורית, 'רשת' ו-'קשת', זכייניות ערוץ 2, לא יכלו להמשיך להחזיק במשותף את חברת החדשות והיו אמורות להתחרות זו בזו. באופן מפתיע, כל הפוליטיקאים (כולל שר התקשורת) התנגדו לחוק. מעניינים במיוחד היו דבריה של חברת הכנסת שלי יחימוביץ': "ברגע שיקרה המהלך הזה, 5 טאלנטים מובילים שמביאים רייטינג יקבלו הצעות במשכורות גבוהות בהרבה... לא משתלם להשקיע בתחקירנים וכתבי שטח שעושים את כל העבודה מסביב שמייצרת את החדשות...". תחושתי היא שאם הייתה חברת חדשות נוספת, הסיכויים לתחקירים מקוריים (נגיד, על מצב שירותי הכבאות בישראל) היה דווקא גדול יותר. ואילו אותם תחקירים איכותיים וחשובים היו נערכים, יתכן ולא היינו מגיעים למצב בו אנשי התקשורת מכלים חלק ניכר מזמנם, וזמננו, במאבקים מתוקשרים היטב נגד הרפורמה ברשות השידור, "הצלת" ערוץ 10 והגנה על המונופול של חברת החדשות.

תגובה 1:

  1. חה! חה!
    אני מכיר את החבר'ה האלה. הם גם היו בהפגנה על המשט. עד שתפסו אותם.
    חחח, אולי אני אצטרף אליהם...

    השבמחק