יום שישי, 25 בפברואר 2011

לא אקטואלי - 25.2.11

מעשה בחלום
אחת מהאשמות הימין כלפי תנועת 'השמאל הלאומי' היא כי מדובר בעוד תנועה שכל מטרתה לעקור התנחלויות ולמעשה מדובר בתנועת 'שלום עכשיו' בתחפושת. לכבוד חודש אדר וחג הפורים, החליטו בשלום עכשיו להסיר את התחפושת. אחרת קשה להסביר מה גרם לפרסם מניפסט חדש 'חלום ומעשה' שמו, אשר מיועד לקהל יעד של תיכוניסטים, מוצג כאילו נכתב על ידי תיכוניסטים ("אנחנו תיכוניסטים בדיוק כמוכם" – מה הם חושבים? שהתיכוניסטים טיפשים בדיוק כמוהם?) ובעל דמיון מאד לא מפתיע למניפסט 'השמאל הלאומי'. יכול להיות שהשמאל אוהב למחזר רעיונות?

עכשיו טוב
בעצם, כשחושבים על זה, גם אני רוצה שלום עכשיו. למעשה, חייבים שלום עכשיו. מוכרחים לנצל את העובדה שבראש הרשות הפלסטינית עומד אדם שתקופת כהונתו תמה וחסר כל סמכות חוקית לייצג את הפלסטינים. ואסור להתעלם גם מסוריה. הרי זו הזדמנות חד פעמית לנצל את הטרנד העולמי ולעשות שלום עם אסד, רודן עלאווי ששולט באוכלוסיית הרוב הסוני. תביאו לי שלום עכשיו, כי לא רוצים שלום אחר כך.

איראן זה כאן
רובכם כנראה עוד לא שמעתם על מה שהולך להיות הלהיט הבא ברשת, אתר החדשות IRIB – Iran Hebrew Radio (אל תחפשו את ראשי התיבות). האתר, שמשמש כתעמולה איראנית נגד אזרחי ישראל מכיל תוכן רב ומגוון, ולא מסתפק בהבאת כל הצהרות הנשיא אחמדי נג'אד או נאומי המנהיג ח'אמנאי. ניתן למצוא שם גם מאמרי דעה (ערוכים, וללא קרדיט) של שולמית אלוני, עקיבא אלדר, גדעון לוי ואחרים. מי אמר שאף אחד לא נהנה לקרוא את גדעון לוי?

במקום שקיפות
השבוע אישרה מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את חוק חובת גילוי לגבי מי שנתמך על ידי ישות מדינית זרה. התנגדותם של הארגונים הפוליטיים הפועלים בישראל במימונן של מדינות אירופה על החלת עקרונות השקיפות עליהם מעוררת תמיהה. לדוגמא, מצד אחד, עמותת 'במקום', אשר מבקשת לחזק את הקשר בין זכויות האדם ומערכות התכנון במדינת ישראל (ובפועל מנסה לעכב את הקמתם של ישובים ליהודים ולהכשיר בנייה לא חוקית של בדווים) טוענת באתר האינטרנט שלה כי: "על מנת להבטיח את עצמאותה, 'במקום' איננה מקבלת כל מימון ממשלתי...", ובכך למעשה מסכימה שמימון ממשלתי מגביל את עצמאותה. מצד שני, חלק ניכר מהכנסותיה של העמותה, מגיע מממשלות זרות (עם אינטרסים מקומיים, מסתבר). מבולבלים? גם אנחנו.

אוצר בלום
בשבוע החולף נערך בירושלים יריד הספרים הבינלאומי. מכל הסופרים והספרים הבינלאומיים, אני מבקש לספר דווקא על ספר ביכורים של סופר צעיר, יואב בלום שמו, אשר ספרו 'מצרפי המקרים' (הוצאת כתר) ראה אור לפני כחודש. יואב, אותו אני מכיר משירותי הצבאי, שעל הדרך גם מנהל בלוג פעיל ומקורי בשם נקודתיים. בספר (המעולה, קולח, מהנה וכו' וכו'), אותו מומלץ לקרוא לאט ובזהירות כדי לא לפספס אף שנינות, מובאים מעשיהם של האחראים על כך שאנו, האנשים הפשוטים, נזכה לצירופי מקרים שיסדרו את חיינו. שווה לקנות את הספר ולו עבור הסיכוי שבחנות הספרים יחכה לכם מצרף מקרים שידאג להפגישכם עם אהבת חייכם.

כולנו א'
ממש לא יפה מה שעושים למשה קצב: החלטת בית המשפט להכריז על גזר הדין של הנשיא המורשע ביום הא' הבינלאומי זו ציניות לשמה. אני שונא ציניות.

לא לילדים בלבד
זה שירושלים חוזרת אט-אט (אבל בטוח) להיות מוקד בילוי עבור צעירים זה כבר לא חדשות. לעיריית ירושלים זה לא מספיק, ובצדק, ושני החמשושים הראשונים של חודש מרץ יוקדשו למגוון פעילויות משפחתיות (חינמיות ומוזלות – שימו לב, לחלקן יש להירשם דרך האינטרנט) במסגרת הפנינג 'ילדות חורפית' הראשון. למרות הקור הירושלמי, מומלץ בחום לא לפספס את קונצרט הפעמונים של מגדל ימקא. זוגות שגוזליהם כבר עזבו את הקן ימצאו גם הם מה לעשות בבירה, ומומלץ במיוחד הביקור בשדרות ממילא בהן מוצגת עתה תערוכת פסלים חדשה ששואבת את ההשראה מסיפורי התנ"ך. ואם ממילא הגעתם לממילא, שווה לעלות גם לקומה השנייה ולהציץ בגלריה 'עדן'.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה