יום שישי, 1 ביולי 2011

לא אקטואלי - 1.7.11

עבודה בעיניים
תודו שזה נשמע כמו התחלה של בדיחה: יצחק (בוז'י) הרצוג קיבל השבוע מאוניברסיטת חיפה את אות האמינות השנתי שלה. והנה המשך הבדיחה: בראש הוועדה שהעניקה את הפרס למתמודד על ראשות מפלגת העבודה, עמד פרופ' צבי איזיקוביץ' (מרצה לעבודה סוציאלית) על היותו "מודל למנהיגות יוצאת דופן במאבקו למען רווחה בישראל". בכובע אחר שלו, עומד איזיקוביץ בראש עמותת 'אמינות' אשר זוכה לתקצוב ממשרד הרווחה, שבראשו עמד עד לא מכבר אותו בוז'י. אותו אחד שבחר לשתוק בחקירת פרשת העמותות של ברק. כפי שזה מריח, לא אופתע אם בעתיד הקרוב תתגלה פרשת העמותות של הרצוג.

שיעור ביחסי ציבור
אולי לא נעים לומר זאת, אבל נראה שיותר ויותר מבקשי צומי מצטרפים למאבקה הכואב של משפחת שליט על מנת לזכות בכותרות חיוביות. דוגמא צורמת לכך היה ניתן לראות בעיתוני סוף השבוע שעבר במסגרת קמפיין 'תואר ראשון ללא גלעד' שנערך לכבוד טקס קבלת תואר המהנדס של יואל שליט בטכניון. מתמונה שליוותה את אחת הכתבות, ניתן היה לזהות את סידור המקומות ולהבין את שקרה מאחורי הקלעים: בעוד השורה השנייה בקהל נשמרה למצטיינים, משפחת שליט הושבה בשורה הראשונה כשלצידם יושב דובר הטכניון, שאכן הצליח במשימתו להביא את דבר הטקס לכותרות הראשיות. בקצב הזה, לא ירחק היום עד שיוענק תואר דוקטור לשם כבוד לגבינת הקוטג'.

אמריקה תופסים
לאחרונה יצאה שגרירות ארצות הברית בקמפיין צודק שמטרתו להרתיע צעירים ישראלים מלעבוד באמריקה ללא אשרה מתאימה. כחלק מקמפיין ההפחדה, מובטחים למפירי החוק תנאי כליאה קשים עם רוצחים ואנסים. למען הסר ספק, אין מדובר במהלך אנטי ישראלי דווקא, אלא חלק ממהלך כולל של רשויות ההגירה נגד מהגרי עבודה, שכולל גם את בנייתה של גדר מאסיבית על הגבול הדרומי עם מקסיקו (מממ... גדר על הגבול? נשמע רעיון טוב...). דמו בנפשכם איך היו מגיבים ארגוני זכויות אדם ושאר הדמוקרטים הדגולים אילו מדינת ישראל הייתה מפיצה בתאילנד או באריתריאה סרטון דומה לזה של הדמוקרטיה שתחגוג ביום שני הקרוב 235 שנים להולדתה. עד שזה יקרה, ניתן להתחיל בחלוקת דפי הסבר על כללי העבודה בישראל לכל מי שמבקש ויזה למדינת ישראל מהמדינות מהם מגיעים רוב העובדים הזרים.

הכיבוש משקיט
השבוע אושרה בוועדת החוקה של הכנסת הצעת חוק החרם שעיקרו הוא לא לאפשר קבלת תמיכה ממשלתית למי שפועל למען חרם נגד ישראל. לטענת מתנגדי ההצעה בוועדה, החוק ישמש כנשק דווקא בידי חברי תנועת ה-BDS (חרם, משיכת השקעות והטלת סנקציות) בעולם והפיתרון אשר אין בלתו הוא לסיים את הכיבוש. אלא שבין ה-BDS לכיבוש אין ולא כלום. ה-BDS היא תנועה שמטרתה היא לשלול את הלגיטימציה מהמדינה היהודית כולה. לדוגמא, בשנת 2008, עוד לפני שניתן היה להאשים את נתניהו בבידוד הבינלאומי, קרא ארגון אתיג'אה להחרים את חברת התמרוקים לורא'ל, בעוון הקמת מפעל בהתנחלות מגדל העמק.

מהו BDS?
פעילות BDS נוספת לדוגמא היא הלחץ שהופעל על בוב דילן שלא להופיע בישראל. נראה שהלחץ עבד באופן חלקי, אחרת קשה להסביר את הופעתו האנמית, שנראתה לרבים כמו שביתה איטלקית. מעתה אמרו כי BDS = Bob Dylan Strikes.

היינו כלוחמים
לאור מעצרו של הרב דב ליאור בשל הסתה, רבים וטובים שאלו, ובצדק, מדוע הפרקליטות והמשטרה לא מטפלים באותו אופן במרצים כמו ד"ר איל ניר מאוניברסיטת בן-גוריון, שקרא לחיילי צה"ל ניאו-נאצים ומציעים לשבור מפרקות של מתנחלים. נראה שפרופ' רבקה כרמי, נשיאת האוניברסיטה, לא תוכל להתעלם מהשאלה הזו. קבוצת הסטודנטים 'לוחמי ציון' הציגה בפני כרמי את דף הפייסבוק של ניר. בסרטון שהעלתה הקבוצה ליו-טיוב, נראתה כרמי די מופתעת והבטיחה לבדוק את העניין בקרוב. כרמי, שמאז חשיפתה של ההטיה האנטי-ציונית באקדמיה בידי המכון לאסטרטגיה ציונית ותנועת אם תרצו, מנסה למזער את הפגיעה בתרומות למוסד אשר היא עומדת בראשו, מזכירה מעל כל במה אפשרית את עשייתה הציונית של האוניברסיטה. נראה שכעת היא לא תוכל להסתפק בדיבורים.בקרוב אצלך
הדרך הישראלית לפרגן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה