יום שישי, 16 באוגוסט 2013

לא אקטואלי - 16.08.13

שוורים עשרוניים
כמה שוורים צריך כדי לייצר גשם מטאדורים?

התנתקות מהמציאות
"הביטוי האמריקאי הוא לחנות בנוחות, Park Conveniently. ההתנתקות מאפשרת לישראל לחנות בנוחות במצב ביניים שמרחיק מאיתנו ככל הניתן לחץ מדיני. היא נותנת לגיטימיות לטענה שלנו שאין משא ומתן עם הפלשתינאים. יש פה החלטה לעשות את המינימום הנדרש על מנת לתחזק את מצבנו המדיני. ההחלטה הזאת מוכיחה את עצמה. היא מאפשרת לאמריקאים לבוא לכל שאר העולם הרועש והרוגש ולומר לו - מה אתם רוצים... היא מכניסה את הפלשתינאים ללחץ עצום... היא מכניסה אותם למצב שבו הם אלה שצריכים להוכיח את רצינותם. אין יותר תירוצים. אין יותר חיילים ישראלים המעכירים עליהם את יומם. ובפעם הראשונה יש להם נתח אדמה עם רציפות גמורה, שבו הם יכולים לדהור עם הפרארי שלהם מקצה ועד קצה. והעולם כולו עומד מסביב ומסתכל עליהם. עליהם, לא עלינו. והעולם כולו שואל מה הם עומדים לעשות בנתח האדמה הזה?". כך הצדיק עו"ד דב וייסגלס את תכנית ההתנתקות, שנערכה לפני בדיוק שמונה שנים. טיעון הפרארי מדויק בערך כמו שוייסגלס הוא נזיר.   

צבע אדום
בעקבות שחרור המחבלים נשמעו קולות זיקוקים בעזה. מסתבר שהם הפעילו את מערכות ההתראה מפני רקטות. לצערי, ימים יוכיחו כי זו לא אזעקת שווא.

רכבת אווירית
בימים אלה נערכת בירושלים תערוכת רכבות חשמליות מיניאטוריות אשר תימשך עד סוף ספטמבר. המבקרים בתערוכה יגלו כי לפעמים הרכבות הן רק תירוץ. מעבר לאוסף המרשים והאותנטי של הדגמים הזעירים המתבססים על רכבות אירופאיות אמיתיות מתקופות שונות בהיסטוריה (חוץ מעשור אירופאי אחד, לא כל כך מוצלח, שהיה משופע ברכבות, אבל נעזוב את זה), ניתן בקלות להיווכח כי הושקעה בתפאורה מחשבה רבה. הדיוק והרזולוציה הגבוהה של המודלים בתערוכה היא מרשימה מאד, ונקודת המבט שמדמה תצפית אווירית, נותנת תחושה עצמית מגלומנית משהו של ההוא שנמצא בפרטים הקטנים.

תוצרת הארץ
אין דבר יותר טוב מאשר פרסומת שלילית. במיוחד אם המוצר שלך גרוע.

ישראל בקווי 48
בתחילת חודש אוקטובר תיפתח תחרות 'פרויקט סרטים ב-48 שעות' זו הפעם השביעית. מדובר בפרויקט קולנוע בינלאומי המתקיים זה תריסר שנים ביותר ממאה ערים ברחבי העולם, במסגרתו מתמודדות קבוצות יוצרים עם אתגר יצירת סרט קצר בתוך שתי יממות בלבד. רק דקות לפני ההזנקה לתחרות, מתוודעים היוצרים לז'אנר, לדמות, לאביזר ולשורת תסריט – כולם מרכיבי חובה בסרט המוגמר. בימים אלה נפתחה ההרשמה לתחרות עבור קבוצות, אם כי במציאות הישראלית המורכבת, לא בטוח שצריך תסריטאי או מפיק. לפעמים כל מה שצריך זו מצלמת וידאו ולהיות במקום הנכון ובזמן הנכון.

חוסר תקיפות
והנה נסגר לו עוד חלון הזדמנויות לפעולה צבאית באיראן. נתניהו חזר לתפקוד מלא. כי נדמה שאפילו הגדולים שאויבנו (וגם ידידתנו הגדולה) הבינו כי ככל שביבי יותר תקיף כך הסיכוי יותר קטן שהוא יתקיף.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה