יום שישי, 29 בנובמבר 2013

לא אקטואלי - 29.11.13


יש עתיד
אחרי חמש שנים כיפיות ומאתגרות, לא אקטואלי יורד מעל דפי מוסף היומן של מקור ראשון. תודה לקוראים שבשתיקה, המגיבים, הרעיונאים, המבקרים, המשתפים והמלייקים. תודה מיוחדת לאורי אליצור על הבימה המכובדת שהעניק לי ולעורכים שהיו צריכים להבין מה אני מנסה לומר במשפטים קצרים ומעט מילים. מקווה לעדכן בקרוב על העתיד הרחוק והלא אקטואלי.

יונק מהמקורות
יש משהו אחד טוב שהביאה עימה פרשת אייל גולן וזה הורדה מסדר היום של קמפיין ההנקה בציבור בתואנה כי מדובר בפעילות טבעית ולא מינית. אני מודה שהופתעתי שלא נמצא אף גבר שיטען שבאותה מידה יש לאפשר לגברים לחשוף את איברם על מנת להטיל את מימיהם בציבור. כי אמנם יש טבע, ויש מיניות, אבל התרבות האנושית מבקשת ללמד אותנו כבר מאז ימי אדם וחווה צניעות מהי, על מנת שנבין שלא תמיד ניתן להפריד בין השניים.

היסוד שביסוד
בשבועות האחרונים עורכת ועדת הפנים דיונים רבים לקידום הצעת החוק להסדרת התיישבות הבדווים בנגב. עד כה נרשמו התנגדויות רבות להצעת החוק וניתן לומר כי אין אף ארגון לא ממשלתי שמביע תמיכה במתווה של בני בגין, שליחו של ראש הממשלה לטיפול בנושא. אחת ההסתייגויות המשמעותיות הושמעה על ידי נציג התאחדות האיכרים שטען כי הצעת החוק המבקשת להעניק בעלות בקרקע לבדווים, סותרת את חוק יסוד: מקרקעי ישראל, אשר קובע כי אדמות מדינה לא יועברו לבעלות פרטית. על אף שדברים אלה נכונים, סופם יהיה שלא להתקבל, כפי שכבר נוכחנו לפני ארבע שנים, עת התקבלה הרפורמה להפרטת הקרקעות, גם היא בניגוד גמור לאותו חוק יסוד. כך קורה שבמדינת ישראל הופך חוק יסוד אחת לאות מתה, בעוד חוקי יסוד אחרים, דוגמת חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, מהווים את הבסיס למהפכה החוקתית של אהרון ברק.

צחוק וסדר
בזמן שהמדינה משחקת בכאילו תכנית להסדרת התיישבות הבדווים בנגב, מתקדמת תכנית הבדווים בנגב לסדר את המדינה.

בגין החברות
בסוף השבוע שעבר, סיפר נחום ברנע בטורו בידיעות אחרונות כי בתום אחד הדיונים, ניגש הרב אריק אשרמן, מנכ"ל רבנים למען זכויות אדם, לבני בגין וביקש לשוחח עמו. ברנע ציין כי בגין סירב לשוחח עם אשרמן בשל סרט תועבה שהפיץ הארגון נגד פעולותיה של מדינת ישראל בנגב, בו בין היתר מוצג כאילו נעשה שימוש במסוקי קרב לפינוי כפר בדווי בנגב. למרות שאני מסכים עם רוב דבריו של נחום ברנע, לצערי הם מגיעים מהמניע הלא נכון ועל כן הוא פספס חלק ניכר מהסיפור. ראשית, ברנע לא סיפר שבני בגין הוא חבר שלו, ועל כן הוא נותן לו את שכבת ההגנה (שאותה הוא לא מעניק לאנשי ימין אחרים כשהם צודקים). שנית, ברנע לא סיפר כיצד בגין יצא מכליו, התפרץ על אשרמן והטיח בו את האמת בפרצוף, ללא הדר ז'בוטינסקאי ובלי שום דבר שמזכיר את בני בגין. ברנע לא היה צריך לייפות את דמותו של בגין. הזעם שהוא הפגין כלפי אשרמן היה מוצדק וראוי לשבח, כיאה ליחס הראוי לרבנים לזכויות הדם.

מפלגה אבודה
הח"כים בחרו להעדיף את יושבת הראש המכהנת, אבל המתפקדים הלכו על על המועמד האנמי והאפור, שבחר לרוץ היישר לזרועות הקואליציה ומנעמי הממשלה בשם האחריות הלאומית, בדרך לצניחתה למספר מנדטים חד ספרתי בבחירות שאחרי. על הקדימיזציה של מפלגת העבודה. עד שיבוא רון חולדאי, עופר עיני או כוכב אחר.

הקאה על חטא
כל פעם שאני יוצא מהכנסת בא לי להקיא. אני חייב להפסיק לרוץ אחרי האוטובוס מיד אחרי הארוחה שאני דופק במזנון הכנסת.

לא תודה
כשיהודים אומרים סליחה, הם לא תמיד מתכוונים לזה, כשאירוע השיא הוא יום כיפור. ובאופן דומה, אבל בדיוק הפוך, בצד השני של העולם חוגגים האמריקאים את חג ההודיה. תודה רבה!

תורת היחסות
בשביל אנשים כמו אריק איינשטיין הקב"ה צריך להמציא אפליקציה שתאפשר לנפטר לראות את תגובת העם בשעה שלאחר פרידתו מהעולם. עד שזה יקרה, התפקיד של בני האנוש הוא לא לשכוח לפרגן לפני הסוף שלא ידוע מתי יגיע. והנה הפרגון שלי: מאיינשטיין עד איינשטיין, לא היה כאיינשטיין. לא אתה מאיר, תירגע.

ידם במעל לחוק
לפני מספר חודשים קיבלתי הצעה טלפונית עבור עמותה בה אני עובד "להשתתף בהוצאות הפקת התכנית עושים שינוי" עבור סכום פעוט של 50,000 ש"ח תמורתו נזכה בזכות להתארח בתכנית על בסיס קבוע. מיד דיווחתי על כך ל'אגודה לזכות הציבור לדעת' המתמחה בנושא, שטיפלה בנושא באופן מהיר וראוי ולאחרונה נודע כי התכנית תרד מלוח השידורים של ערוץ 10. מצד אחד, נדמה שהערוץ עושה הכל כדי שהפוליטיקאים יסגרו אותו. מצד שני, הוא לא לבד. בביקור שערכתי לפני מספר שנים במשרדי אחת הזכייניות של הערוץ השני, הוצגו בפניי המשרדים הלא חוקיים של המחלקה לתוכן שיווקי. ככה זה כשכלי התקשורת מקבלים חסינות מהחוק בשם הפלורליזם וחופש הביטוי.

עדלאידע
חנוכה אוטוטו נגמר ולי עדיין אין תחפושת.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה