יום שישי, 6 בדצמבר 2013

לא אקטואלי - 6.12.13


אקטואלי
בשבוע שעבר עדכנתי על סיום פרסום הטור במוסף היומן של מקור ראשון. בקרוב אתחיל להביא חומרים מקוריים בבמה חדשה. לטובת המנויים בדואל, ד"ר גוגל והרצון הבלתי נשלט לומר אמרתי לכם מבלי להידרש לחפש סטטוסים ישנים יושנים בטיימליין שלי בפייסבוק, אעלה את ההברקות היותר פופולריות מהשבוע האחרון היישר לפה. באופן לא כל כך מפתיע, לא תמצאו שוני רב מהטור האורגינל. מקווה שלא תסבלו יותר מדי.

מי זאת?
אתמול חל היום האחרון של חג החנוכה, הנקרא גם 'זאת חנוכה'. מקובל בחסידות לומר כי ימי החנוכה הם המשך לימים הנוראים, ומי שלא עשה תשובה בעשרת ימי תשובה, תשובתו מתקבלת עד יום השמיני של חנוכה. אז רק שתדעו שסלחתי לכולכם. שוב.

עם הארץ
דף פייסבוק חדש מאפשר לעקוף את חומת התשלום ולקרוא את תכני אתר הארץ בחינם. אני עדיין מחכה לאפליקציה שתשלם לי על קריאת תכנים של העיתון הזה. אפרופו הארץ, שמעתי שלעיתון הארץ יש בעיה עם החנוכיה שמופיעה ברקע מהדורת החדשות. ועם שם העיתון אין להם בעיה???

עוגות חנק
הבדווים לא יסכימו לקבל אף פיתרון ממשלתי בעניינם פשוט משום שההנהגה הבדווית רוצה לאכול שלוש עוגות ולהשאיר אותן שלמות. עוגה ראשונה, היא עוגת הבעלות על הקרקע. הבדווים רוצים להיות בעלים של שטח משלהם, אך בגודל כזה שיאפשר להם להמשיך ולקיים אורח חיים נוודי. החוקרים הפסאודו אקדמיים שתומכים בהם, מבקשים לגבות אותם באמצעות המונח המומצא 'נוודים למחצה'. עוגה שנייה, היא עוגת השירותים והזכויות. הבדווים מעוניינים שהמדינה המודרנית תדאג לכל זכויותיהם והשירותים הנלווים לכך, מחינוך, בריאות, כבישים, מים, ביוב ושאר תשתיות. אבל הם מסרבים לשלם את המחיר הנדרש מאוכלוסיה המבקשת לעבור הליכי תכנון מסודרים. בערך כמו ילד קטן שרוצה לקחת איתו את כל הצעצועים לכל מקום שהוא הולך. עוגה שלישית, היא העוגה הלאומית. מנהיגי ערביי ישראל רואים בסוגייה הבדווית קרקע פוריה להכפשת המדינה היהודית וככלי במאבק האנטי ישראלי נגד מדינת ישראל. על נשק תעמולתי כזה לא מוותרים כל כך בקלות. אז מה ממשלת ישראל צריכה לעשות? לעשות.

גבעתיים סיטי
השמועה מספרת שמשה ליאון צפוי להתמנות בקרוב לתפקיד מנכ"ל משרד החוץ החדש. גבעתיים מעולם לא הייתה יותר קוסמופוליטית.

קשיי למידה
הסטודנטים שמתחננים להשתתף במשלחת אל אבו מאזן ברמאללה בשם הרצון לקרב את השלום, הם אותם הסטודנטים שהתחנחנו בפני אובמה כשהבטיח "אתם לא לבד" שניה לפני שזרק ישראל מתחת לרכבת הגרעין האיראני. מצאו ילדים את הקשר בין אותם סטודנטים לבין השכלה גבוהה.

מחלקת אבדות
רוצים לדעת עד כמה נלסון מנדלה היה גדול? קראו את השלט שהניפו אוהדי הולנד, ארץ המוצא של רבים מהלבנים שהגיעו לדרום אפריקה.פנים אמיתיות
בלוויה של ספי ריבלין לא צריך היה לשאת הספדים. די היה להקרין את שלל הבעות הפנים שלו.

אלה שמות
לא מבין למה נתניהו היה צריך להביא את אריק איינשטיין בתור תנא דמסייע להוכחה שמדובר ברדיפה אישית, כשהוא יכל להביא את אריק שרון.

ובטבת
ברד.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה