יום שישי, 28 בפברואר 2014

לא אקטואלי - 28.2.14

משחקי נשיאות
איך שזה אמור לעבוד - הצעת חוק: כל ח"כ שמגיש מועמדות לתפקיד נשיא / ראש עיר / מאסטר שף, יחויב להתפטר מכהונתו בכנסת באופן מיידי. כהונה כחבר כנסת אינה ברירת מחדל או סידור עבודה עד לתפקיד הבא.
איך שזה עובד באמת - פרלמנטר יקר, אל תשאל מי מתאים להיות נשיא המדינה. שאל את מי תרצה לראות בכנסת במקומו?
אז מה נעשה בינתיים - משחק חדש לשבת בצהריים, תתכוננו: ארץ, עיר, חי, צומח, מועמד לנשיאות.

מאגר ביומטרי ושמו גוגל
מאיר שטרית אינו ראוי אפילו להיות מועמד לנשיאות, ומהרבה סיבות. עד כאן דעתי האישית. בלי קשר, אספר לכם שבמשך שנים יש מי שתמהים על כך ששטרית הוא אחד הפוליטיקאים העשירים בישראל, על אף שהוא משרת בתפקידי ציבור מאז היה ראש עיריית יבנה בגיל 26. כשהיה מי שרמזו על כך שיש קשר בין היותו פוליטיקאי בצמתי הכרעה משמעותיים לכך שאשתו רותי מחזיקה את אחד ממשרדי הפרסום הגדולים בישראל, עפו באוויר איומים בתביעת דיבה. הרי לא יעלה על הדעת שבת זוגו של פוליטיקאי תשמש צינור לקבלת מזומנים דרך עסקאות (יחסי ציבור זה עסק מדויק). זה מופרך כמעט כמו לחשוב על ראש ממשלה שמשומן על ידי חובבי אמנות לרגע שמאד מתחברים ליצירות של אשתו הציירת. כמובן שלא אני חושב כך. זה גוגל. הגיע הזמן שמישהו יגיש תביעת דיבה נגד גוגל באמת.

לא שבוע ולא אפרטהייד
בימים אלה מצוין בקמפוסים ברחבי העולם שבוע האפרטהייד (שאיכשהו יימשך יותר מחודש, אבל נעזוב את זה בצד). יכול להיות שנגמר האביב הערבי ולא סיפרו לי? (והכי מצחיק זה שהחבר'ה הדפוקים שמארגנים את זה אפילו לא מתביישים לכתוב שמועד שבוע האפרטהייד בעולם הערבי טרם נקבע).


פעמיים נ'
הר הבית הוא *המקום* בו נבחנת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. ולמרות זאת, לא תשמעו את אבירי הדמוקרטיה מבקשים להגן על חופש הפולחן של היהודים בהר, ולא את חסידי המדינה היהודית מממשים את ריבונותה של המדינה במקום הקדוש ביותר לעם היהודי.

קרית הלאום
ירושלים רוגשת. השבוע נפתח הסינמה סיטי החדש בעיר, וכולם מתעסקים בשאלה אם הוא יהיה פתוח בשבת או לא. שאלה חשובה. ורק אני מוטרד מזה שהאוזן הישראלית כבר התרגלה לשם שאין בו שמץ של עברית.

אייטם גנרי
אני לא ממש בעד ה________, אבל הטרנד שבו כולם מטפסים עליהם ביחד ומציגים אותם כאויבי האומה, גורם לי כמעט להסכים איתם. נכון, ה________ לא מושלמים, ויש להם מה לתקן ואפילו לא מעט. אבל יש גם דרך להעביר ביקורת. תשלימו כפי שבא לכם.

לקט ושיכחה
במוצש שודרה כתבה חשובה על פילנתרופיה בישראל. רק שמי שתפסו טרמפ על הכתבה היו עמותת לקט ישראל, שהלינו על כך שעשירי ישראל לא תורמים להם מספיק כסף. העמותה אמנם עושה דברים חשובים, אבל כשהמשכורת הגבוהה בארגון היא 29,000 ש"ח לחודש (לא כולל הפרשות שונות), גם אני לא הייתי תורם להם. נכון, יש עמותות עם משכורות גבוהות יותר, אבל עדיין מדובר על סכומים גבוהים מדי לארגונים המתבססים על כספי תורמים, קטנים או גדולים, מישראל או מחו"ל. עיני לא צרה במי שמרוויח יפה. אבל מי שרוצה באמת לבחון מדוע יש מי שבוחרים לא לתרום לעמותות, שיבדוק קודם כל את עצמו ואת המשכורות בחלק מהעמותות שמרשות לעצמן קצת יותר מדי, ועושות נזק גדול לכל השאר.


הכל יחסי
מנזקי הרלטביזם: יש מי שדורשים דין אחד להתנהלות של אחמד טיבי בנאומו של ראש ממשלת קנדה, לבין התנהלותם של חברי הבית היהודי בנאומו של נשיא האיחוד האירופי. קשקוש בלבוש. אסור לשכוח את ההבדל בין שני המקרים: במקרה של טיבי, מי שצעק מספסלי המליאה היה זה ששיקר, ובמקרה של שולץ, הנואם היה זה שהעליל.

יום חדש
פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שצהריים.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה