יום שישי, 28 במרץ 2014

לא אקטואלי - 28.3.14

"משמאל: מערכת הארץ, מימין: הגולשים." (הארץ מודה)

גמ"ח עבירות
הרב אברהם יוסף פסק כי לתת להעתיק עבודה אקדמית זו גמילות חסדים. מה שאנשים לא יודעים הוא שהמהדרין מעתיקים בבחינות ההסמכה לרבנות. וד"ל.

שר הפנים האמיתיות
ביום רביעי התקיים דיון בוועדת הפנים של הכנסת בנושא מעקב תוצאות חוק המסתננים. על אף שהדיון נערך בזמן פגרה, האולם היה מלא, בעיקר בתושבי השכונות. ומי לא הגיע? ארגוני זכויות האדם. והנה ההסבר של גדעון סער, שר הפנים, לכך: "בזמן הדיונים על החוק, הארגונים היו פה כדי למנוע את העברתו. עכשיו הם העבירו את זירת הפעולה שלהם לבג"צ. הנתונים על השפעת החוק על המציאות בשטח - כבר לא מעניינת אותם". סער סיפק גם הסבר נוסף: "הקונספציה של מי שרצו להשאיר את המסתננים פה, לפיה מדובר בפליטים ולא במהגרי עבודה - קרסה! ועדיין, משום מה, רצונם להשאיר אותם בישראל - נשאר." בדיוק באותו נושא, פרסם השבוע המכון לאסטרטגיה ציונית נייר עמדה חדש מאת אייל גבאי, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה. ממליץ בחום לקרוא, כדי להבין מהם הדברים אותם רואים משם...

הומור מדרדר
לשלם 1,000 שקל על כרטיס לאבנים המתגלגלות? מה אני, סיזיפוס?

יופי נחמה
השבוע נערך בירושלים אירוע 'אין ימנים מצחיקים'. ישר זיהיתי את הפוטנציאל והחלטתי לקיים אירוע 'אין ימניות יפות' בשבוע הבא, אבל הן ביקשו שיהיה רק אחרי פסח.

פג המולד
תכירו, מכון ה"מחקר" מולד. עוד מכון שמאל הזוי שמתהדר בנוצות של עלאק דמוקרטיה ופסאודו אינטלקט. אחת המשימות שהם לקחו על עצמם, היא למנוע את קידומו של חוק יסוד: ישראל מדינת הלאום של העם היהודי, רעיון שצמח במסגרת עבודת המכון לאסטרטגיה ציונית. לא מזמן, בכנס מסוים, סיפרה "חוקרת" מטעמם כיצד חשפה שהצעת החוק נועד לעקוף קידום חוקה עתידית. לא התאפקתי, וביקשתי להגיב מהקהל - וסיפרתי לה שלנו במכון יש דווקא מוטיבציה אחרת: להחזיר את האמון של הציבור הישראלי במוסד החוקה, דבר שניתן להשיג, בין היתר באמצעות עיגונה החוקתי של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. על הדרך, הזמנתי אותה להתקשר אליי כדי לשמוע יותר פרטים, במקום לנסות לבדות אותם מליבה. השבוע, פרסם מולד שקר נוסף, כאילו הדרישה של נתניהו מהפלסטינים נועדה לקדם את הצעת החוק. שוב החבר'ה במולד מפספסים בגדול ומוכיחים ששכל הוא לא הצד החזק שלהם. אחד המניעים של חבר הכנסת לשעבר, אבי דיכטר, לקידום החוק, היה, ובצדק, לייתר את הדרישה הישראלית מהפלסטינים להכרה בישראל כמדינה יהודית. "במקום לדרוש זאת מהם, עלינו לעגן זאת בעצמנו". אמר אז דיכטר. אז אמר. זה לא יפריע לחבר'ה הפרנואידים והמתוסבכים של השמאל המנותק להמשיך לבלבל את השכל. אם זה מכון מחקר של השמאל, מצבו של השמאל בקאנטים.

שומר סוד
זה רק בגלל שהוא ש"ס

איפה זה?
נראה לי שאיבדתי את זה, ולא, אני לא זוכר מה היה המקום האחרון בו ראיתי אותו.

לאוהבי חיות
יושבים? טיפולי המרה לצמחוניות (אפשר גם לצמחונים, במידה ותהיה דרישה).

שם שני
לקח לי כמה שנים להתרגל לרעיון (המוצדק) שנשות העולם מבקשות לשמור את שמן גם אחרי הנישואים. עכשיו הגיע הזמן לתת שם לתופעה: פמיניסטטיות.

ויפה שעה אחת קודם
מי שלא רוצה לחכות עד 2:00 בלילה כדי להעביר את השעון שעה קדימה, יכול ללכת לישון בתשע ולומר 90 פעמים ברציפות "השעה עשר".

ער אני
ורק לי החמאס מסמס: ער?

סטטוס משפחתי
הם כמו הילדים שלך. כולם שלך. אחד אחד. כולם טובים ואהובים בעיניך. ועדיין, חשוב לך לדעת מה העולם אומר עליהם. אתה שמח על כל פידבק חיובי שמקבל מי מהם, ומסתכל בעיניים כלות על אלו שפחות. סטטוסים.

רץ הגורל
רציתי לקחת חולצה צבעונית, להדביק עליה מספר כלשהו, וללכת להצטלם בגן סאקר כאילו רצתי מרתון. אבל אפילו לזה לא היה לי כוח.

דפי זהב
ישראל היום הוא עיתון כל כך גרוע, שבזמן שידיעות אחרונות ומעריב צידדו בגבי אשכנזי, הוא היה העיתון הפופולרי היחיד שצידד במה שמתגלה מיום ליום כאמת.

אני ושולה
עוד אחד שעושה פה משחק מילים מפגר על שולה זקן, אני שולה אותו מהזקן.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה