יום ראשון, 18 במאי 2014

לא אקטואלי - 18.5.14


אמת בפרסום
כך מנסה שוקן לשכנע אנשים לשלם על הארץ. אפשר לתבוע אותו על פרסום שקרי או שזו דיבת הארץ?כל אנשי הנשיא
המאבק על הנשיאות הוא צמוד. כל המועמדים טובים וראויים. בכדי שאחריהם אפשר יהיה לבטל את המוסד המיותר הזה (לפחות כל עוד לכלומניקים יש יתרון מובנה בניצחון במרוץ).

לפעמים הנשיא הוא רק תירוץ
מלבד מערכת היחסים העכורה בין נתניהו לריבלין, ראש הממשלה רואה הזדמנות פוליטית בביטול מוסד הנשיאות לטובת תיקון בשיטת הממשל. כיום החוק קובע כי הנשיא מעניק את הזכות להקמת ממשלה לבעל הסיכויים הטובים ביותר לעשות זאת. מציאות זו מביאה לכך שבוחרים רבים מעדיפים להצביע למפלגות לווין למפלגת השלטון ולמעשה מקטינים את כוחן של המפלגות הגדולות. בהיעדר נשיא מדינה, יהיה צורך לקבוע מנגנון אחר, שסביר להניח שיהיה הענקת הזכות לראש המפלגה הגדולה. אלא שלשינוי כזה יש היתכנות פוליטית מאד נמוכה, ולכן נתניהו ניסה להגיע לכך בעקיפין דרך ביטול מוסד הנשיאות.

דין התנועה
כל הכבוד לאהוד אולמרט, שגם ברגעים הקשים ביותר, לא הלך על הטקטיקה של חבישת כיפה בבית המשפט. רק על זה הייתי מנכה לו שליש גן-עדן. ובלי קשר, האם העונש של אולמרט הוא עם קלון או בלי חלון?

ספירת ההומו
אחרי שבצבא המצאתי את הפסקת סיגריה ללא סיגריה, נדמה לי שהשיח המגדרי המזוקן מאפשר לי סוף כל סוף לדרוש לממש את זכותי לחופשת לידה ללא לידה. וטיפ לחובבי שירה: מי ששומע מוזיקה בספירת העומר - צומח לו זקן. ידע הציבור וייזהר. אפרופו הספירה, הגיע הזמן לפסק הלכה חדש: במקרה של גשם, תתחיל ספירת העומר מהתחלה. זה בעיקר יוכל לעזור למיזם החדש של אגד: אני רוצה לקוות שהסיבה שכבר אין את ספירת העומר באוטובוסים היא בגלל שהם שכחו לספור יום אחד.

שאלת גשמים
איך יודעים אם זה מלקוש או יורה?

שבע רצון
יש יותר מדי אנשים שטוענים שאכילה נועדה לפצות על צורך רגשי כלשהו. נכון. הם רק לא מבינים שהצורך הרגשי הוא לאכול.

סדר צריך להיות
כמיטב המסורת של המכון לאסטרטגיה ציונית: סדר יום עצמאות אצל הרב יואל בן נון. חוץ מהמטעמים המעולים של הרבנית אסתר, מרכז הסדר הוא נס קיבוץ הגלויות. השנה היו לנו שורשים מבורמה, אוסטרליה, טוניסיה, תימן, ברזיל, צפון אמריקה, איראן ויתר קצוות אירופה.


שנה במספרים
בימים אלו נכנסו לשנתה ה-67 של מדינת ישראל. מעתה, קווי 67 מקבלים משמעות כפולה. וגם, ניחוש שלי? השנה הקרובה, שנתה ה-67 של מדינת ישראל, תוקדש לנושא הפנסיה.

גיל מתעתע
וואלה, בת 66?! לא נראית... יומולדת שמח!

מטבוחה פרוג'קט
תגידו מה שתגידו על רפי כהן, מבחינתי הוא שף גאון ולו בשל העובדה שהוא היחיד שהצליח לייצר מטבוחה קנויה טעימה (אמא, אל דאגה. המטבוחה שלך עדיין מספר 1).

זכות עמידה
בזמן הצפירה הייתי באוטובוס בכביש החוף. הרכבים היחידים שהמשיכו לנסוע היו מסחריים. לא שאני רומז למוצא הנהגים, אבל מזלם שהם לא היו חרדים.

סחטיין
איזה כיף! אחרי הרבה זמן שרציתי ולא עשיתי עם זה כלום, התחלתי ללמוד ערבית מדוברת. ססאמק.טיול שורשים
צונאמי בתאילנד, פיגוע בשארם, פוטין נכנס בגיאורגיה, מהומות באודסה. משהו רע קורה למקומות מיד אחרי שאני עוזב אותם. שוקל לצאת לטיול באיראן.

לשאלת השואה
עדה?

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה