יום ראשון, 15 ביוני 2014

לא אקטואלי - 15.6.14


הגודל קובע
איך עדיין אין אף הקלטה שבה אראלה מתקשרת לזוכה ומקבלת תגובה של "למה רק 50 אלף שקל?!"

חוק הלעומתיות
מאז שנת 2008 פועל המכון לאסטרטגיה ציונית לקידום הבנת הצורך בעיגון חוקתי לרעיון מדינת הלאום של העם היהודי. ארגוני הקרן החדשה לישראל יוצאים במשך שנים בשצף קצף נגד הרעיון. זכותם. אלא שמהיום יש להם טענה חדשה: ראש הממשלה מאמץ את ההצעה כספין להסתרת כשלונותיו. שנים אנחנו מקדמים שיח ציבורי בנושא, שהופך להיות יותר ויותר קונצזואלי (תשאלו את 40 חברי הכנסת שחתמו על הצעת החוק של אבי דיכטר בכנסת הקודמת, מפואד ועינת וילף ועד אורי אריאל ואריה אלדד), וטיעוני הנגד של ארגוני הקרן לא בדיוק סיפקו את הסחורה. אז מה עושים? מאשימים את נתניהו בכך שאימוץ היוזמה מקורה בספין. אז מי פה הספינולוג?


 מזל שאין
פעם האמנתי באסטרולוגיה. ואז הגיע הפייסבוק עם רשימת ימי ההולדת והוכיח שכל קשר בין החוגגים באותו היום לתכונות אופי מסוימות הוא מקרי בהחלט. יום הולדת שמח לכל מי שחוגג!

זמן איכות
הבייבי בום שתוקף אותנו בימים אלה ממש, ממחיש מה קורה כשראש השנה צמוד לשבת. הגל הנוסף, שצפוי בעוד שלושה חודשים, יהיה מעניין לפחות כמו השלג דאשתקד.

מדע לא פופולרי
חוקר ישראלי הזמין את אחד מעמיתיו הגרמנים להשתתף בכנס אקדמי בירושלים. הגרמני, כמיטב המסורת של הגזע הארי, החליט להעמיד את המדע בשירות הפוליטיקה. החוקר הישראלי לא נשאר חייב, והעניק לו תשובה ציונית הולמת.


חוקי החושך
השבוע נפתחו בירושלים שבוע הספר העברי ופסטיבל האור. לאור דלות הספרים החדשים השנה, מזל שאף חבר כנסת חרוץ לא חוקק את חוק האור.

עוד חוזר הניגון
עבר פסטיבל העוד, עכשיו פסטיבל האור, מחר פסטיבל העור?

קצוות נשיאותיים
על מי שנבחר: בחירתו של רובי ריבלין לתפקיד נשיא המדינה מיד לאחר שמעון פרס, מצריכה את עדכון משך הכהונה של הנשיא: 7 שנות נשיאות אשר יגיעו לאחר 7 שנות לא-נשיאות.

על מי שלא: אני בחיים לא אסלח לדליה איציק ולמאיר שטרית, על כך שלכמה רגעים הם גרמו לי לתמוך במועמדותו של רובי ריבלין לתפקיד נשיא המדינה. אם כי יש להודות, כי אין מועמדת ראויה מדליה איציק בכדי לבטל את מוסד הנשיאות. אולי דליה דורנר. ומאיר שטרית.

על רגע האמת: אני מקווה שכנסת ישראל תשמור על כבודה של מדינת ישראל ולא תבחר במאיר שטרית להיות הנשיא הבא שיילך לכלא.

לא פוליטיקאי: האיום של דן שכטמן להקים מפלגת מרכז אם לא ייבחר לנשיאות מתאים לחתן פרס נובל בתורת המשחקים. לא בכימיה. הלך עליו.

כן פוליטיקאית: דליה דורנר טוענת כי אילו העם היה בוחר בה, היה לה סיכוי טוב יותר להיות נשיאה. נניח. מה שבטוח הוא, שאם נציגי העם היו ממנים את השופטים, היה לה סיכוי הרבה יותר קטן להיות שופטת (למען הסר ספק: גם השיטה לבחירת השופטים וגם השיטה לבחירת נשיא הן שיטות קלוקלות).

על מי שהרוויח: אני מברך את אלכס מילר וליאון ליטינצקי על כניסתם לכנסת, מיד אחרי שכרמל שאמה הכהן יושבע ותתקבל התפטרותם של עוזי לנדאו ויאיר שמיר מכהונתם בכנסת.

חצי הכוס: הדבר הכי טוב שיכול לקרות למדינת ישראל עכשיו זה קרבות בוץ בין הפוליטיקאים. זו הדרך המהירה ביותר לחשוף את כל אלה שלמרות שכרם הלא גבוה, הפכו באופן תמוה לבעלי הון. לפתוח במועמדים לנשיאות (פואד, שטרית ואיציק) זו התחלה מעולה!

מסקנה: צריך לשנות את שיטת מינוי השופטים / חברי הכנסת / הנשיאים, כך שיופסק משחק הכסאות הלא הגיוני הזה בין התפקידים השונים. זוהי זילות השליחות הציבורית. כל אחד מהתפקידים הללו הוא בעל מהות שונה ומצריך כישורים שונים, ולא ראוי שיהווה מקפצה לתפקיד הבא. אגב, במקרה של שופט ונשיא, ראוי שיהיו גם סוף הדרך הציבורית.

פינת המונדיאל
ספירת הגומר: היום 29 ימים, שהם ארבעה שבועו ויום אחד לגמר.

לפני: יש משחק ממש טוב הערב. האם האפשר להקליט את השבת ולשמור אותה אחרי זה?

אחרי: לסיכום אירועי השבת - היה עדיף שספרד תחטוף שלושה גולים פחות, ולנו יהיו פחות שלושה ילדים חטופים (וגם: הגול של ון-פרסי יוצא מגבולות המשחק ויוצק משמעות חדשה להולנדי המעופף).

לא הולם: אני הראשון שיהיה בעד ייצוג הולם והכל, אבל שלוש נשים באולפן המונדיאל???

חודש טוב: כי מי צריך ראש חודש? יאללה מונדיאל!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה