יום שישי, 27 ביוני 2014

ספיישל מונדיאל

קליימקס
ספרד לא הודחה, היא בחרה לרדת מהבמה.

אנטי קליימקס
מה הספרדים חשבו לעצמם?! שהם יתנו אזרחות לחצי מהישראלים וזה לא ישפיע על רמת הכדורגל שלהם?

עד מתי?
בנות, הערב אין משחק. שימו לב, זה לא אומר שהמונדיאל נגמר. מדי פעם יהיו כמה ימי חופש כאלה בין השלבים השונים. כשייגמר, אתן תדעו. לא צריך לשאול.

אחוות עמים
באופן נדיר למדי, אולי בפעם הראשונה בהיסטוריה(?), לבשו שני אחים (ג'רום וקווין פרינס בואטנג) מדי שתי נבחרות נבחרות לאומיות שונות (גרמניה וגאנה). זו לא הפעם הראשונה שניתן לזהות מגמות פוסט לאומיות דווקא מהמדינה שטיפחה את תורת הגזע. רק שבין לאומנות לפוסט לאומיות יש הרבה מרווח נשימה. לדוגמא, ראו את מודל הלאומיות שהציג ג'ון פנסטיל הגנאי, המשלב נאמנות למולדת עם הוקרת תודה למדינה המארחת, במונדיאל 2006 שנערך ב... גרמניה (ותודה למדינת ישראל).


נגד צומי
לקח תשעה ימים עד שאוהד ראשון יפרוץ למגרש במונדיאל, ולא מראים אותו בצילומים, כדי לא לעודד פרובוקציות מהסוג הזה. מה שמזכיר לי את הצורך להוציא את המצלמות מהכנסת.

מי מלך?
9 שחקנים סיימו את שלב הבתים עם שלושה שערים או יותר. 8 מתוכם ממשיכים עם הנבחרת שלהם לשלבים הבאים. כמה מהם יסיימו כמלכי השערים? במונדיאל הקודם היו ארבעה. אחד מהם יכול לזכות גם במונדיאל הזה בתואר. תומאס מולר.

גרוש ללירה
עד כמה גרועה נבחרת ישראל בכדורגל? במוקדמות המונדיאל, מהבית שלנו העפילו רוסיה ופורטוגל. שתיהן הודחו כבר בשלב הבתים. במוקדמות מונדיאל 2010, עלו מהבית הישראלי שווייץ ויוון. שוב, שתיהן הודחו כבר בשלב הבתים. גזרו ושמרו לפעם הבאה שמישהו ינסה לטעון שעם קצת יותר מזל ישראל הייתה עולה למונדיאל. מצד שני, אם נבחרת ישראל הייתה במונדיאל, ממוצע השערים היה גבוה הרבה יותר.

לאטינוס
7 נבחרות לטיניות העפילו לשמינית הגמר. 4 מתוכן (ברזיל, אורוגוואי, קולומביה וצ'ילה) הולכות להתמודד בינן לבין עצמן עד שאחת מהן תגיע לחצי. מי אמר קופה אמריקה ולא קיבל?

יורש העצר
רובן הוא זידאן לאשכנזים.


מסי בא
אחרי אלפי גולים במונדיאל הזה, סוף כל סוף נכבש גול מכדור נייח. מי אם לא מסי... (לא כולל פנדלים, נודניקים, ולא כולל פוקסים של שווייץ בגארבג' טיים).

גולי העולם
כמות הגולים שמובקעים במונדיאל הזה בנגיחות, זה הגיוני? וכמות הגולים שמובקעים במונדיאל הזה, זה הגיוני?

בעיניים כלות
איך זה שדווקא בזמן המונדיאל כל החבר'ה נזכרים להתחתן? אפילו מרפי מתהפך בקברו ופספס כבר כמה גולים.

בת ברית
כל הכבוד שארצות הברית מגלה סולידריות עם ישראל וגם סופגת גול בדקה ה-90 מנבחרת פורטוגל.

יפנית למתחילים
הידעת? ביפנית יש שם מיוחד לתוצאת תיקו אפס בכדורגל: חרא קירי.

בזמן אמת 1
4 נבחרות עלו אמש לשלב הבא. המשותף לכולן שהן ניצחו את המשחק הראשון. ואם מסתכלים גם על הבתים האחרים, יש מצב לא רע שכל הקבוצות שניצחו במשחק הראשון יעלו לשלב הבא.
בפועל: רק שתי קבוצות שניצחו במשחק הראשון לא העפילו לשלב הבא – איטליה וחוף השנהב.

בזמן אמת 2
סיכום ביניים של המונדיאל, הפעם מהפן הגיאוגרפי: שמונה משחקים נערכו עד כה בין נבחרות אמריקה הלטינית לאירופה. התוצאה עד כה: 6:2 לטובת דרום אמריקה. לעומת זאת, מדינות אפריקה, אסיה ואוסטרליה, שמעולם לא זכו בגביע, רשמו אמש ניצחון ראשון שאינו במשחק ביניהן במונדיאל הנוכחי, של ניגריה על בוסניה.
בפועל: רק שתי קבוצות לטיניות לא עלו לשלב הבא – אקוואדור והונדורס. לא בדיוק מאריות היבשת. מאירופה הודחו ספרד, אנגליה, איטליה, רוסיה, פורטוגל, בוסניה וקרואטיה.

בזמן אמת 3
או תיקו או שערים. לא שניהם יחד.
בפועל: בבתים 1-6, היו 5 תוצאות תיקו, כולם ללא שערים. בבתים 7-8, זה כבר סיפור אחר לגמרי...

בזמן אמת 4
מאז 1974 רק רונאלדו (ב-2002) הצליח לשבור את מחסום ששת השערים במונדיאל אחד. סיבוב המשחקים הראשון, שיסתיים הערב, הניב עד כה שלושער אחד וארבעה צמדים. אם ממוצע השערים למשחק יישאר סביב ה-3, יש סיכוי לא רע שנקבל מלך שערים שייתן פייט לרונאלדו (8 כיבושים).
בפועל: נחיה ונראה.

והכי חשוב
גם 20 משחקי מונדיאל לא ישוו לכדורגל של יום שישי בשכונה (מתוך ספרי החדש שלעולם לא ייצא: דברים שאתה לומד להעריך כשאתה פצוע).אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה