יום שישי, 4 ביולי 2014

לא אקטואלי - 4.7.14


צו השעה
מסוג הימים שצריך להטיל צו איסור פרסום עלynet , הארץ ושאר האתרים הספקולטיביים, עד שיתבררו העובדות לאשורן.

בלי חנין ובלי חנינה
בל"דיסט, לך תבנה מכון בסוריה, שיאנסו את אחותך, שרץ, go F yourself, רכיכה יהודית גלותית ופחדנית, מג'נון, המכון לאסטרטגיה ציונית הוא זרוע של הקרן החדשה לישראל. דברים שלא ידעתי על עצמי עד שכתבתי מאמר נגד פסילתה של חנין זועבי. כמה טוב שיש טוקבקים (שרובם הסתפקו בקריאת הכותרת ושכחו לקרוא את המאמר). ואני בכלל הצעתי את "כלבה נובחת לא נושכת" ככותרת המקורית למאמר שעיקר טענתו הייתה כי צריך לבטל את החקיקה המאפשרת למנוע ממועמדים להתמודד לכנסת.

דברי רוח
יושבים? קבלו: אפליקציית מאוורר לסמרטפון לקראת ימי הקיץ.

על שם מה?
קיבוץ עין השלושה נקרא על שם שלושה חברי הגרעין המייסד שנהרגו במלחמת העצמאות. קרית שמונה קרויה על שם שמונת נופלי תל-חי. מושב גבעת כח נוסד לזכרם של 28 לוחמי חטיבת אלכסנדרוני. קיבוץ מעלה החמישה נקרא על שם חמשת חברי גרעין גורדוניה. מושב משמר השבעה קרוי בשם זה לזכרם של שבעת הנוטרים שנפלו במלחמת העצמאות. קיבוץ נתיב הל"ה, קרוי על שם ל"ה הלוחמים שנפלו בקרב על גוש עציון. "הם רוצחים ואנחנו בונים", כך אמר לא מזמן בנימין נתניהו. אני מקווה שהוא יצליח לשכנע את ראש הממשלה ללכת על זה.

ארץ ההזדמנויות
דיוויד בלאט מציב מטרות גם ב-NBA: לזכות ב-כ-ו-ל התארים.

שבת אחים
השבוע נכחתי בדיון בכנסת בנושא השבת, בראשות חברי הכנסת רות קלדרון ואלעזר שטרן. לא תאמינו, אבל הדיון נפתח בשירי קבלת שבת. אז אני רק שאלה: אם אני עשיתי קבלת שבת כבר ביום שני, זה אומר שבערב שבת אני יכול לראות את המונדיאל?

גילוי מצבה
ראה עין בעין בשוב ה' ציון.


והוא שעמד
לאחר גילוי המצבה התקיימו אזכרה ולימוד לזכרו של אורי אליצור ז"ל. כשעלה ראשון הדוברים, רב היישוב, הרב אבי גיסר, לשאת דברים - נעמדו כולם. אחריו, עלה לומר דברים לזכרו של אורי יו"ר הכנסת, חה"כ יולי אדלשטיין. רק הרב יעקב מדן נעמד לכבוד בעל התפקיד הממלכתי, ונתן את השיעור החשוב ביותר לזכרו של אורי. ולאחר מכן, הוא נתן שיעור מרתק לא פחות על מוסר הנביאים. יפה תלמוד תורה עם דרך ארץ.

תנועת המחאה
לוד היא העיר הראשונה בה ייקרא רחוב על שם בנק. לא מפתיע, הכספומטים כבר שם.

מאיר אריאל
מיליונרים תורמים עשרות מליוני דולרים למוסדות אקדמאיים ואף אחד לא שומע על זה. ואז מגיע איזה אדלסון אחד ועם כולה 25 מיליון שקל מקבל כאלו כותרות יפות. צריך לדעת למי לתרום. אוניברסיטת אריאל. אה כן, וגם תרומות עבור המכון לאסטרטגיה ציונית יתקבלו בעין יפה. כותרות גדולות בהארץ מובטחות.

עוזרים למי שעוזרים
מכירים את זה שכל פעם שמנסים להטיב עם אוכלוסיית יוצאי הצבא, יש מי שמנסים לטעון שמדובר בפגיעה בדמוקרטיה? אז זהו, שמסתבר שזהו כלי לגיטימי ביותר גם בדמוקרטיות מערביות אחרות. שווה לקרוא לפחות את תקציר המחקר המשווה החדש שפרסם השבוע המכון לאסטרטגיה ציונית.משחקים בנדמה לי
מנקודת מבט אלקטורלית, לימין כדאי שזועבי תישאר בכנסת, ודווקא לשמאל עדיף שלא. אלא שגם אלה וגם אלה יודעים שבסוף לא אלה מחליטים, ולא אלה, אלא בית המשפט העליון, אז בינתיים כולם משחקים משחק הפוך.

איך שגלגל מסתובב
לפני: פוצח כעת במרתון ספינינג מול החומות. אם לא חזרתי, אז היה נעים וזה.
אחרי: לצאת למרתון ספינינג ולא לקבוע עם מישהו לצאת לאכול אחרי זה – זה תכנון גרוע.
הפקת לקחים: אם המציאו כבר טינדר לאנשים רעבים, זה הזמן לספר לי.

שבוע הספרית
ג. יפית תרכוש את סטימצקי. זה אומר שמעכשיו יהיו פרסומות גם באמצע הספר?תגובה 1:

  1. לא ראיתי את המאמר על חנין זועבי כשהתפרסם. רציתי להביע הערכה רבה על הבעת העמדה הזאת, אני מניח שידעת מראש שזה עשוי למשוך עליך אש.

    השבמחק