יום שבת, 13 בספטמבר 2014

לא אקטואלי - 13.9.14


שאלה רטורית
'לחזור בתשובה' זה יותר טאוטולוגיה או יותר אוקסימורון?

קריסת התאומים
ב-11.9.2001 הייתי בחמ"ל המודיעין של בור צה"לי מסוים באמצעו של תרגיל צבאי המדמה מלחמה "רגילה", כששמענו במכשירי הרדיו ששני מטוסים נכנסו במגדלי התאומים. רוב הנוכחים בחמ"ל, חיפשו את מסך הטלוויזיה הקרוב כדי להתעדכן לשעה קלה ובזמן אמת באירוע. חוץ מסגן אלוף אחד, מפקד חמ"ל המודיעין שאחראי על מדינה מסוימת, שהתעקש שכולם יחזרו לעמדות, כי התרגיל לא נגמר. את גודל השעה ומשמעותה האסטרטגית, הוא קצת פספס... בינתיים, הועלה לשידור ברדיו איזה גיאולוג בכיר שטען כי המגדלים לא יקרסו כי הם בנויים על אי בזלתי או משו כזה. איך זה נגמר כולם יודעים. ואני, סג"מ (דאז) עדי ארבל, למדתי את השיעור של החיים שלי: להתייחס בהתאם לכל מה שאומרים, גם אם אלו "מומחים".

פני הדור
זה לא סמיילי אם הוא לא מחייך.

חשיפה ראשונה: כריכת המהדורה החדשה ושם העט החדש.

ותק נדרש
הערה אחת על פריימריז ותקופת "הכשרה", בבית היהודי ובכלל: בפריימריז לא צריכה להיות תקופת הכשרה כדי להתמודד. צריכה להיות תקופת הכשרה ארוכה כדי להצביע. את כל היתר - יקבעו המתפקדים.

פרסומת להארץ
דבר אחד טוב אי אפשר לקחת מעיתון הארץ: רק אצלו הפרסומות יותר מדויקות מהכתבות.

אסטרטגיה לא ציונית
מכוני המחקר של השמאל הרדיקלי מצאו עצמם בבעיה: כל המזרח התיכון בוער וברור שאין כל תוחלת בנסיגות משטח. מה עושים? ישבו, חשבו, טיכסו עצה והחליטו להציע פיתרון מקורי מחוץ לקופסא: להכות במתנחלים כאילו אין חמאס, ולהכות במתנחלים כאילו אין דעאש.

אין טקט. עדיין. (מתוך החלופון של האקדמיה ללשון העברית)

המדינה שבדרך
אחרי שהעם היהודי הלך במדבר והגיע לארץ המובטחת, עכשיו תור העם הפלסטיני ללכת למדבר סיני אחרי שנדד ברחבי הארץ המובטחת. ממש צדק היסטורי שגם הפיתרון הזה יצא ממצרים.

חופשה מהחופה
הקטע המרגש הזה בחופה שמשאירים את הבופה פתוח.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה