יום ראשון, 28 בדצמבר 2014

לא אקטואלי - 28.12.14


כיסוי הדם
איילה שפירא, הילדה בת ה-11 שנשרפה ביום חמישי בפיגוע באלמתן היא בתו של מי שהיה חייל שלי בצבא, נכדתה של מורתי למתמטיקה בתיכון, ואחיינית של חבר יקר. כל אלו מהווים סיבה טובה להרגיש כאב רב, ועדיין, הרגשות הדומיננטיים אצלי כרגע הם זעם ובושה, על ניסיון מתועב נוסף של אויבנו לפגוע בילדה תמימה רק בשל היותה יהודיה, ועל כך שאנחנו עדיין מאפשרים למציאות מעוותת כזו לקרות. לא בגלות. פה. מתפלל לרפואתה השלמה ולהחלמת אביה, אבנר.

בכוח גדולת ימינך
את הבחירות הקרובות הימין יפסיד לא בגלל שלא יהיה לו רוב, אלא משום שלא תהיה לו מפלגה גדולה.

לא אישי
לא הבנתי איך פתאום ירד מספר החברים שלי בפייסבוק ב-50 תוך חודש! נו טוב, ככה זה כשהרבה חברים שלך מחליטים לרוץ לבחירות והופכים את הפרופילים שלהם לדפי אוהדים. אני מקווה שמישהו אמר להם שפייסבוק לא מאפשר להחזיר את הדף אחרי זה לדף משתמש...

לטובת החברים הרבים שלי פה שרוצים להיות חברי כנסת, מצורף טיפ.

מלחמת עולם
אני לא יודע מי ייבחר לראשות הממשלה בבחירות הקרובות. אני יודע מי ייבחר לראשות הממשלה בבחירות שלאחריהן.

לדעת טוב ורע
בנימין נתניהו, רוצה לחזק את מעמדה של ישראל בעולם? תודיע כי מדינת ישראל יוצאת למלחמה בארגון דעאש ותפעל בכל מקום שתידרש כדי להגן על העולם החופשי מפני הטרור האיסלמיסטי הקיצוני. לאחר שהעולם המערבי ייזכר שיש טובים ויש רעים, הוא יעמוד לצידך תוך שניה וחצי, כאילו מעולם לא היה עם פלסטיני.

כך תמשוך אש.
מועדים לשמחה
לרגל הבחירות, החליט אתר ויינט להקדים את פרסום כתבות העוני שתוכננו במקור לצאת לקראת פסח. עמכם הסליחה.

חשיפה עיתונאית
קלמן ליבסקינד יצא בשבוע שעבר במיזם מרתק בו הוא מבקש מעיתונאים לחשוף למי הם מצביעים. באופן די צפוי, כמעט רק עיתונאים ימניים הסכימו לחשוף את בחירתם. נו, מילא. אבל לאן נעלמו ומדוע נאלמו כל העיתונאים שדורשים מצד אחד דורשים מחברי כנסת לצאת מהארון ומצד שני מסרבים לחשוף את עמדותיהם הפוליטיות באופן גלוי?

בטן מלאה
הסיפור של פואד בן-אליעזר והמחליף המיותר שלו במפלגת העבודה (מי שזה לא יהיה) בכנסת שממילא לא תפעל עד הבחירות, הוא גם בזבוז כספים אבל בעיקר זילות מושג השליחות הציבורית. הפיתרון הפשוט הוא לקבוע כי חבר כנסת לא יוכל להתפטר בתקופת בחירות. ירצה? יוכל לצאת לחל"ת, חופשת מחלה, או מצדי, חופשת לידה.

טייסת
טעמי המקרא
הבלוג 'מאכלי י-ם' הוקם בדיוק בשביל מקרים כאלו: לפרגן למסעדות חדשות ומשובחות בירושלים. אם תרצו, זו הציונות של פוסט קיץ 2014. ועל מנת לעשות ציונות כמו שצריך, התארחה בבלוג שרה העצני, יושבת ראש תנועת ההסברה' ישראל שלי', שתסביר לכם מסעדה טובה מהי. והפעם: סאפורי (באיטלקית: טעמים). אל תפספסו!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה