יום שבת, 11 באפריל 2015

לא אקטואלי - 11.4.15


שאלת תם
טוב, איפה הגוי שמוכרים לו את כל עוגיות הקוקוס, הבוטנים ויתר האיכס.אבל.זה.כשר.לפסח?

ביל ב(ו)לי מוח
נראה שהדרך בה אובמה מנהל את שיחות הגרעין עם איראן, רק מרחיקה את טיול השורשים שלי ומקרבות אותי לראות שורשים אחרים. מצורף סרטון אילוסטרציה להמחשה מה קורה כשנותנים לכאילו הומניסטים לנהל משא ומתן.


מצווה הבאה לידך
תקראו מיילים. גם אם הם מגיעים באמצע חול המועד. אף פעם לא תוכלו לדעת עד כמה הם דחופים. אעדכן.


הפסקת אוכל
בית קפה חדש נפתח בלב קטמון הישנה, אז הבאנו תושב חוזר, שף בעברו, ממייסדי הישיבה החילונית בהווה ורב חילוני ראשי לעתיד. קבלו את אבישי וול, בפוסט חדש עבור מאכלי י-ם!

אם כבר לא אקטואלי
כמה טיפים לאכילה בחוץ בימי הפסח (דברים שאמרתי בתוכנית הרדיו של יעקב שטרן ואורנית אור ברדיו גלי ישראל):
1. בכל הקשור למסעדות, מי שסובל באמת מהעניין של הקטניות הם המזרחים. אנחנו מגיעים למסעדה כשרה לפסח, ומה אנחנו מגלים? שהמקום כשר לפסח ללא חשש קטניות. היי, חברים, מה עשינו בזה? בשביל לאכול מצות, תפוחי אדמה וסלט, יכולתי להישאר בבית!
2. הקטע הוא שגם המסעדות מבינות את זה. ממחקר אינטרנט מעמיק שערכתי עולה שהמסעדות הכשרות לפסח שחושפות את התפריט שלהן באינטרנט הן רק אלה שכשרות לפסח לאוכלי קטניות. אצל המסעדות הכשרות לפסח ללא חשש קטניות – יש קשר שתיקה. בואו, תאכלו, אבל אל תתלוננו כשתקבלו את הסלט עם המצה בצד.
3. הקטע הזה של איסור הקטניות אצל האשכנזים הוא אמת לשעתה. פעם אולי היה זה נכון. היום, כשאירופה מתאסלמת, וכל אימפריה אירופית הופכת להיות מדינת ערב, אפשר במעמד בית דין של שלושה אנשים, וגם שלוש נשים מבחינתי, להפוך כל אשכנזי למזרחי.
4. הכי מסכנים הם מי שהם גם אשכנזים וגם צמחונים. אגב, יש כזה דבר צמחונים מזרחיים?
5. חשוב להזמין מקום לפני!!!

ציונות בשבילי זה לסמס לקטין באמצע הלילה.

כמה כמה?
אתמול היו שבעה שניצלים לעומר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה