יום ראשון, 24 במאי 2015

לא אקטואלי - 24.5.15


תיקון טעות
לא פוליטיקלי קורקט לומר זאת, אבל כל השוואה בין מאבק השחורים בארצות הברית למאבק הפלסטינים בישראל היא בורות משוועת במקרה הטוב ודמגוגיה מרושעת במקרה הפחות טוב (וגם עושה עוול לשחורים).

יורחב אתר החרמון
לא היה כמו הכיבוש של 67 כדי לגרום לערבים להשלים עם הכיבוש של 48. אז מתי הכיבוש הבא?

עשרה קבין
לרגל יוזמת העשרה-דברים-אהובים-בבירה-לרגל-יום-ירושלים, הנה הבחירה שלי (לא לפי אף סדר, וכזו שעולה לי בבריאות לאור הדברים שהשארתי בחוץ):
1. הכניסה החצי סודית לבריכת ממילא.
2. הפפרדלה של מסעדת אל דנטה.
3. המפגש של השלג עם עצי העיר.
4. הפריחה והנוף בגבעת התנ"ך.
5. התצפית מהמגדל של ימק"א.
6. הכדורגל של יום שלישי. ורביעי. ושישי.
7. תערוכת השעונים במוזיאון לאומנות האסלאם.
8. המסלול היפהפה של רכבת התיירים מירושלים לבית שמש.
9. האדריכלות הנפלאה של מוזיאון רוקפלר.
10. מחסן היינות העתיק במנזר הפרנציסקני קוסטודיה טרה סנטה.

כיצד הפכה המהפכה החוקתית לטראומה חוקתית?


ספירת הגומר
אני לא חפיפניק! זו האידיאולוגיה שלי שלא מאפשרת לי להתפלל במניין בו יהיה מישהו שעדיין יכול לספור את העומר בברכה.

רב תכליתי
עזבו אתכם כל לימודי התורה, סיפורי הגיור, מאכלי החלב, מתן תורה ויתר המנהגים הפגאניים. החמסין שהיה בחג מזכיר מה הייתה הכוונה המקורית של הקב"ה כשביקש מאיתנו לחגוג את שבועות: חג המים.

מר קו
זה שחלקים נרחבים בתקשורת הם שקרנים ומניפולטיביים - התרגלנו. זה שכל מיני פיינשמייקרים קופצים בראש להסביר כמה אנחנו רעים וטיפשים - זה הנזק האמיתי (סייג לחכמה שתיקה - פרק 7219). ועכשיו הפתעה! למתן אשר, ממייסדי זכויות אדם כחולבן, יש משהו לספר לכם על "קווי האפרטהייד". רמז: כל קשר בין המציאות למה שסיפרו לכם - מקרי בהחלט.

רב קו
אם אפשר לפרגן, אז למה לא? אבד לי הרב-קו. מלא פחד ואימה מהתלונות המוכרות, הגעתי לתחנה המרכזית. עשר דקות, על השעון, עד שקיבלתי חדש עם כל ההסברים והטיפול הנדרש כדי לקבל החזר.  אגד, שאפו. כשמגיע - מגיע!

כיכר ירושלמית טיפוסית
יללות
נאכבה זה כמו סקס של חתולים: זה שעושים מזה המון רעש, לא אומר שלפחות אחד מהצדדים לא נהנה.

13 תגובות:

 1. למה"סקס של חתולים"? יש השוואה יותר מתאימה. "נאכבה זה כמו גבר שאונס אשה בברוטאליות ומכה אותה וחותך את הפנים שלה בסכין: זה שעושים מזה המון רעש, לא אומר שלפחות אחד מהצדדים לא נהנה". בהחלט, אחד הצדדים בנאכבה של 1948 נהנה מזה, אפילו נהנה מזה מאד.

  השבמחק
 2. לטובת השלמת ההשוואה, רוצה לספר כיצד האישה רצחה את ילדי הגבר לפני שהוא הגיב? (ועדיין זו תהיה השוואה שתעשה הנחה לערבים).

  השבמחק
 3. בהחלט, אפשר להוסיף גם את זה להשוואה, ולהוסיף גם שהוא פלש עם אקדח בידו לביתה של האשה ודרש לקבל בעלות עליו ולזרוק אותה החוצה מכיון שהבית היה שייך לסבא של הסבא של הסבא שלו.

  השבמחק
 4. בקיצור, בלי הנאכבה לא היתה מדינת ישראל. אי אפשר היה להקים מדינה יהודית בארץ שבה היה רוב של תושבים ערבים אלא על ידי גירוש חלק גדול של התושבים הערבים. זאת הציונות. אילו אפשר היה לחזור בזמן ולשנות את ההיסטוריה הייתי מאד שמח לבטל ולמחוק מן ההיסטוריה את הציונות כולה, אילו ארצות הברית לא היתה סוגרת את שעריה לפליטים מאירופה אחרי מלחמת העולם הראשונה לא היתה מדינת ישראל וגם שואה לא היתה כי היטלר היה מעלה את היהודים על אניות לאמריקה במקום על רכבות לאושוויץ. אני חושב שזה היה הרבה יותר טוב ובריא לכולם, אבל את ההיסטוריה אי אפשר לשנות, רק את העתיד אפשר. אז אני לא מציע לבטל את הנאכבה ולהחזיר את הפליטים, אבל לפחות על בדיחות מטופשות וחסרות טעם על סקס של חתולים אפשר לוותר. אנחנו גרמנו אסון לעם אחד, האסון הזה היה תוצאה הכרחית ובלתי נמנעת של הציונות, המינימום שאפשר לעשות זה לפצות את הפלסטינים במדינה משלהם בגבולות 1967 ולהכיר בכך שאנחנו גרמנו להם עוול וסבל שלא באשמתם.

  השבמחק
 5. בלי ההתנגדות הערבית לתוכנית החלוקה, לנו לא היו 6000 הרוגים במלחמה, ולערבים לא הייתה נאכבה. אמרת משהו על "סבל שלא באשמתם"???

  השבמחק
 6. בלי ההתישבות הציונית והתכנית המוצהרת להקים מדינה יהודית בארץ שהיתה ארץ ערבית במשך 1300 שנה לא היה שום סכסוך ושום מלחמה ולא היו שום הרוגים. הפלסטינים אמרו בשנת 1947: "מי זה האו"ם שיתן חצי מהארץ שלנו לציונים? זה של אבא שלו?" מה אתה היית עושה במקומם? יש עם בעולם שהיה מסכים שבגלל זה שאבותינו חיו בארץ שלנו לפני 2000 שנה הוא צריך לפנות לנו את הדרך? מנקודת ראותם של הפלסטינים, הם נקטו בפעולת הגנה עצמית לגיטימית.

  השבמחק
 7. אגב, כשדיברתי על הנאכבה במונחים של גבר שאונס אשה, האונס לא התחיל ב-1948. האונס התחיל עם הקמת פתח תקוה וראשון לציון ויתר המושבות של העליה הראשונה. כבר המושבות האלה נשאו בחובן את המטרה להפוך את הארץ הזאת לארץ יהודית, לא? זאת כל מטרת הציונות. מטרת הציונות היתה להקים פה מדינה יהודית. אם הערבים שגרים פה יסכימו מרצונם, מה טוב. אם לא יסכימו, אז נקים את המדינה היהודית בכח, גם נגד רצונם. זה ההגיון הציוני בטהרתו. האנס נחוש בדעתו לשכב עם האשה. אם היא תסכים מרצונה, מה טוב. אם לא, אז הוא ישתמש בכח לכפות עליה.

  השבמחק
 8. אגב, נניח שלא היתה שום התנגדות פלסטינית לתכנית החלוקה ב-1947, הפלסטינים היו מקבלים אותה ללא מרמור. האם אז בן גוריון היה מקבל את התכנית הזאת כסוף פסוק? מדינה יהודית בגבולות שקבע האו"ם בשנת 1947, כאשר בתוך הגבולות שנקבעו למדינה היהודית יש 40% ערבים? בן גוריון היה מסתפק בזה, מכריז "מטרתנו הושגה, זהו מימוש מלא של מטרות הציונות"?

  השבמחק
 9. אגב, כמה החלטות קיבל האו"ם מאז בנושא שלנו? כמה החלטות שקיבל האו"ם נדחו על ידי מדינת ישראל? כמה ישראלים נהרגו לאחר שמדינת ישראל דחתה החלטות של האו"ם? בכל המקרים האלה, ההרוגים היו באשמתה של ישראל? אם הנאכבה זה עונשם של הפלסטינים על כך שדחו החלטת או"ם אחת, כמה דברים רעים שקרו לנו הם עונשה של מדינת ישראל שדחתה אלפי החלטות של האו"ם?

  השבמחק
 10. אין לי בעיה עם זה שהערבים לא קיבלו את המצאותנו כאן. אבל גם לפתוח במלחמה וגם להתבכיין על ההפסד? אפשר לחשוב שהערבים לא כבשו את הארץ ממישהו. ובן גוריון היה מספיק חכם לקבל את תכנית החלוקה...
  עונשם של הפלסטינים הוא לא על זה שהם דחו החלטת או"ם אחת, אלא על זה שהם ביקשו להשמיד את כל היהודים היושבים בארץ. כל היתר מכאן ואילך - זבש"ם.

  השבמחק
 11. אם להיכנס להיסטוריה, הערבים כבשו את הארץ מן הרומאים שהם אשר כידוע החריבו את בית המקדש. היהודים שחיו בארץ באותה תקופה סייעו לערבים נגד הרומאים בבחינת "אויב אויבי הוא ידידי".
  ואם ללכת עוד קצת יותר רחוק בהיסטוריה, אבותינו באו לארץ ככובשים הברבריים והאכזריים והמתועבים ביותר שאפשר להעלות על הדעת - לפחות אם מה שכתוב בספר יהושע הוא אמת היסטורית. (אם ספר יהושע לא אמת היסטורית, זה אומר שהיו בין אבותינו אנשים בעלי דמיון חולני במיוחד).

  השבמחק
 12. הפלסטינים מנקודת ראותם התנגדו לכך שהאו"ם יחלק את ארצם ויתן חצי ממנה ליהודים הציונים. הם נענשו בעונש קשה ללא ספק, וכיום הם מוכנים להסתפק במדינה ב-22% משטח פלסטינה המנדטורית. אם מדינת ישראל תסרב לכך, גם היא עלולה לשלם מאד ביוקר.

  השבמחק
 13. אפילו מנקודת ראותם של הפלסטינים הם לא היו פלסטינים בעת תוכנית החלוקה השנייה.
  לשם חישוב האחוזים, לא כדאי לשכוח את תכנית החלוקה הראשונה שקרעה את עבר הירדן המזרחי מהמדינה היהודית העתידית.

  השבמחק