יום שני, 15 ביוני 2015

לא אקטואלי - 15.6.15


ניסיון להבין
כבר כמה ימים שאני מנסה להבין ולא מצליח. כולם מסכימים שניסיון מקצועי רלוונטי זה דבר חשוב. אז איך זה שרק אני לא מבין מה הבעיה עם זה שסוף כל סוף מגיע לכנסת פוליטיקאי עם ניסיון בזנות?

קלי קולות
 118מועמדים התמודדו בפריימריז של הליכוד לקראת בחירות 2013. רק 70 מועמדים התמודדו בפריימריז של 2015. זה הסיפור האמיתי. אז כמה קל להיכנס לכנסת באמצעות פריימריז? תלוי. במזל ובתזמון. הנה ההסבר:
1. בבחירות 2013 הצליח רק מועמד חדש אחד (פייגלין) להשתחל לכנסת ברשימת הליכוד. כל המשבצות המשוריינות למחוזות, צעירים, מיעוטים ושאר חלכאים ונדכאים נדחקו למקומות לא ריאליים בשל איחוד הרשימות עם ישראל ביתנו והפיאסקו בבחירות הארציות.
2. מתיש להתמודד בפריימריז. נפשית וכלכלית. רק למתי מעט יש את הכוחות להתמודד בפריימריז נוספים, שנתיים בלבד אחרי הסיבוב הקודם. לכן, מועמדים רבים וטובים (באמת!) מטעם הליכוד לא ניסו את מזלם שנית בפריימריז 2015.
3. בזמן הפריימריז האחרונים בליכוד, אף אחד לא חלם על 30 מנדטים. התמודדות על משבצת הצעיר בליכוד הייתה נראית יותר כמו קרב על יוקרה פנים מפלגתית מאשר על מקום בכנסת.
4. מזל זה דבר טוב, אבל לא תמיד הוא מספיק. כדי לשרוד בכנסת, צריך גם אוסף של תכונות אחרות. אם אין לך אותן, אבל המזל מאיר לך פנים - לך לקזינו.

אליפות על הנייר
מכירים את הקטע הזה שהעיתונים מנסים להגיע למספר ראיונות מקסימלי עם כוכבי ריאליטי, אז משתדלים לתפוס אותם רגע לפני ההדחה? אז הפועל ירושלים.


פינת שוטי הנבואה
כשדיוויד בלאט העפיל עם קליבלנד לגמר ה-NBA, כולם בישראל חגגו את ההישג הנפלא כאילו ידעו שאין לו סיכוי לקחת את האליפות מול גולדן סטייט החזקה. אחרי שני משחקי חוץ שהסתיימו אחרי שתי הארכות בתוצאה 1:1 ועם העברת יתרון הביתיות לקאבלירס, נראה שבלאט בדרך לכבוש פיסגה נוספת - והפעם זו הפיסגה הגבוהה מכולן. סחטיין עליו.

רוח אגבית
כשבוגי יעלון היה רמטכ"ל, הוא טען שההתנתקות תיתן רוח גבית לטרור. היום כולם יודעים לומר שהוא צדק. אלא שההתנתקות נתנה וואחד רוח גבית גם לרעיון ה-BDS. נשמע מופרך? אז זהו, שלא. במשפט שלמה על המאבק על הארץ, התעקשנו לומר "חציה שלי" - וביישום תוכנית ההתנתקות העולם הבין את המסר: בזמן שהעם בישראל חשב שהוא רק מוותר על חבלי המולדת ששוחררו ב-67, העולם הבין כי עם ישראל מוותר על זכותו ההיסטורית על ארץ ישראל. כולה. וזו הרוח הגבית שקיבלה תנועת ה-BDS, אשר קמה רשמית בקיץ 2005, ממש בסמוך לעקירת גוש קטיף.

פינת אוכל
כל מי שמכיר את הבלוג, יודע שהגישה פה לאוכל בריא היא מאד סקפטית. או שאתה אוכל, או שאתה בריא. אם אתה שניהם, אתה קינואה. שזה אומר שאתה לא באמת אוכל. הוהו כהן התעקשה להוכיח אחרת, אז הלכנו למיבראה בנרקיס שש. מוזמנים להשתכנע!

וככה צריכה להיראות תעודת כשרות.
סיוע מילולי
להתבתל. פועל חדש. עכשיו השאלה כיצד ראוי להשתמש בו?
1. להסתיר את העובדה שאינך בתול.
- "בתול? האמת שכן... אני דוס, את יודעת"
- "אתה בן 30, על מי אתה מנסה לעבוד? אל תתבתל"
2. לעשות ניתוח לשחזור קרום הבתולין.
- "אם הארוס שלי ידע שאני לא בתולה, הוא יבטל את החתונה!"
- "למה שלא תתבתלי? זה ניתוח ממש פשוט."
3. לתנות אהבים, אבל לא כל הדרך.
- "אנחנו יוצאים ביחד כבר חמישה ימים, ישנים יחד כבר ארבעה, וחוץ מלמזמז אותי, לא עשית כלום. תפסיק כבר להתבתל!"

מספר 1. בהסברה.
צחוק בצד, אני באמת מבסוט מנתניהו כשר חוץ. עכשיו רק צריך ראש ממשלה טוב, ובכלל נהיה מסודרים.


קריאת כיוון
רוצים לדעת מה אני עושה בעבודה אבל התעצלתי לענות? רוצים לדעת כיצד הפכה אונר"א מסוכנות שנועדה לשקם פליטים לגורם מספר 1 בהנצחת התופעה? תקראו.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה