יום שישי, 24 ביולי 2015

לא אקטואלי - 24.7.15


טיזר קולינרי
לאן הברווזים עפים בתשעת הימים?

מנחם אב
אני שמח וגאה להציג בפניכם את החוברת השנייה בסדרת 'הזמן' לרגל תשעה באב. החוברת החדשה עוסקת בזיכרון ושיכחה ותוכלו למצוא בה ממיטב כתבי ארלוזורוב, רחל, ברל, הס, ברדיצ'בסקי, ז'בוטינסקי, יהודה הלוי, הרא"ש, אחד העם, דב"ג, אצ"ג, עגנון, בגין, השל, יהודה עמיחי, צבי צמרת, דרור אידר, יואל אליצור, מאיר אריאל ואפילו ויסלבה שימבורסקה.תודה לכל העוסקים במלאכה: מרכז מורשת מנחם בגין, חברי חוג המעורר - בוגרי בית המדרש לציונות והמכון למורשת בן-גוריון. שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה! (כשזו חוברת שהייתה לי הזכות לערוך, אני מתיר לעצמי לברך שהחיינו גם בתשעת הימים).


קיצוציישן
רק הודיע בנט כי יתמוך בהמלצות לקיצוץ בתקציב הביטחון, ולמחרת הוא מצא את עצמו מתנגד לקיצוץ בחינוך. משעשע. אבל ברצינות: זה בסדר גמור ששר הביטחון מגן על הצבא מפני הקיצוץ בתקציב. זה מתבקש ששר החינוך יגן על ההשכלה הגבוהה מפני הקיצוצים. רובנו פה היינו גם בצבא וגם באקדמיה ויודעים את האמת: מדובר בממסדי ענק שחייבים חייבים חייבים להתייעל לפני שתעמוד להם הזכות להלין על קיצוצים.

עיתון הארץ ממליץ: יחסים פתוחים עם הפלסטינים

הפסקת אוכל
אי שם, לפני שהבלוג נפתח, זכיתי להשתתף בארוחת טעימות במסעדת קדמה מיד עם פתיחתה. מאז אני מתכנן לחזור לטובת שיתוף כלל קוראי מאכלי י-ם. אז הצטיידתי בדן אילוז, יועץ בכיר לענייני אסטרטגיה פוליטית ופוליטיקה אסטרטגית ויצאנו לדרך.

נסיגה ללא מטרה
נייר עמדה חדש מנתח את המשמעויות האסטרטגיות של נסיגות חד-צדדיות במבחן התוצאה תוך שימוש בתכנית ההתנתקות כמקרה בוחן: מה היו המטרות לביצוע תכנית ההתנתקות? האם התכנית השיגה את מטרותיה? האם נסיגות חד-צדדיות הן כלי שיכול לשמש את טובת מדינת ישראל אל מול האתגרים המדיניים הניצבים מולה? במסגרת נייר העמדה, שנכתב, תחזיקו חזק, על ידי וע"י ענבל ליבר, מופו 12 מניעים מוצהרים לביצוע תכנית נסיגה חד-צדדית ונבחנה מידת הצלחת תכנית ההתנתקות בהשגת מטרותיה המוצהרות. ממצאי המחקר מעידים על כישלון כמעט מוחלט בהשגת כל אחת מהמטרות. מסקנת הנייר היא כי סיבות גיאו-פוליטיות שורשיות לא מאפשרות לנסיגות חד-צדדיות להשיג את המטרות המצופות מהן על ידי הצד הישראלי.

מברוק!
אומרים שלחתונה של גלעד שליט צפויים להגיע לא פחות מ-1,027 אורחים.

יא ברעכען
אוהדי בית"ר עושים הכל כדי להוכיח שהם לא יותר טובים מעורכי דין. 99 אחוז מהם מוציאים שם רע על כל השאר. ועם כזה קומץ, פלא שהקמפיין של בית"ר נורדיה הולך להשיג את יעד המינימום שלו בתוך כמה ימים כשנותר עוד חודש להשלמתו? כי כשיש תופעה בעייתית, לרוב הדרך האפקטיבית ביותר להתמודד איתה היא לייצר חלופה הולמת. ככה זה במכוני מחקר, בארגוני זכויות אדם וגם בקבוצות כדורגל.
ואיך קוראים לרצח על רקע פלילי שנעשה בעקבות שוד על רקע לאומני?

השם ישמור
אלוף משנה ישראל שומר?! זה השם האמיתי או שהמחשב הצה"לי ארגן לו את זה?


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה