יום שישי, 11 בדצמבר 2015

לא אקטואלי - 12.12.15

עוד ניצחון כזה
תכירו, מונח חדש: איך קוראים לתגלית ארכיאולוגית שמהווה ניצחון תודעתי נוסף במאבק בין היהודים לערבים על ארץ ישראל? ניצחון פפירוס.

רמות נפתלי
אני מת על עמית סגל, אבל נדמה לי שהפעם הפרשן הפוליטי מספר 1 בישראל מפספס את התמונה הגדולה... נראה שנפתלי בנט אכן יוזם תהליך פרידה, אך לא מתקומה, אלא מהבית היהודי (לפחות במתכונתו הנוכחית). נכון, האמירה האחרונה ("מי שזורק בקבוק תבערה על בית מגורים הוא טרוריסט") מכוונת נגד תקומה וסמוטריץ', אך לא נכון לבחון רק אותה: יום לפני כן, יצא בנט באופן מוצהר נגד הרב הראשי דוד לאו, באמירה שיש מספיק חברים בבית היהודי, לאו דווקא מתקומה, שעלולים לזוז בכסאם בחוסר נוחות (ואני משער שמדובר על יותר מהרב אלי בן-דהן ומוטי יוגב). מדיניות מפורשת של בנט בעד הקונסרבטיבים ונגד הרב הראשי היא אמירה שלחלקים גדולים בציבור הדתי-לאומי, ולא רק החרד"לים, יהיה קשה לעמוד מאחוריה לאורך זמן. ובנט יודע את זה, ומסתמן שהוא קצת רוצה לגרום לבית היהודי "להכריח" אותו להתאכזב מהפלטפורמה הדתית לאומית. כך יקל עליו לתרץ את ריצה עתידית משותפת עם הליכוד, בדרך ליעד המרכזי: להיות היורש של נתניהו. חיבור בין נתניהו לבנט נראה לכם בלתי אפשרי? חשבו שוב. למעשה, החיבור הזה כבר התרחש כבר בבחירות האחרונות, כפי שאישר השר ישראל כץ בראיון שהעניק בסוף השבוע האחרון לאולפן שישי.

בבחירה שבין נשיא רהבתן לבין נשיא שמתגאה בצניעותו, אני מעדיף שלא יהיה בכלל נשיא.
חשיפה לצפון
כל נשיא שלישי בישראל - רעב!

אחרון ודי
ברגעים אלה נצפה ריבלין אוסף כסף מעוברי אורח ב-Union station לנסיעה חזור לניו יורק.

"בקטמונים המתחרדת". דברים שרק לחרדים מותר לומר.
מי שלא חרדי, יכול להבין מזה איך השיטה עובדת.
הפסקת אוכל
מאז שהתחלתי לכתוב עבור אתר רול, הוכחתי תיאבון בריא ואכלתי את כל הכותבים האחרים באתר. הנה לדוגמא, שלושת הפוסטים האחרונים שלי באתר, אותם תוכלו לקרוא גם במאכלי י-ם. אז מי רוצה לבוא איתי לביקורת מסעדות הבאה? (רמז: חלבי)
השתלטות עוינת
בדיחה לשעתה
רק מזכיר: מי ששכח להדליק אתמול נר של חנוכה צריך להדליק הערב שני נרות.

נס חנוכה תשע"ו
צירוף מקרעים
כששמש שקרנית ויום א' נפגשים.

או מה שזהבה ניסתה לומר רק במילים אחרות: ככל ששמאלן חי יותר זמן, סיכויו להירצח על ידי ימני גדולים יותר.
(ובלי קשר: המאבק לסיום "הכיבוש" עלה לאלפי ישראלים בחייהם)

‏מנהיגות פוליטית 2015‬
Follow Me זה ה-"אחריי!" החדש.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה