יום שבת, 27 בפברואר 2016

לא אקטואלי 27.2.16

ניצחון הימין
שבוע אחרי שהשמאל הוציא את הדברים של ד"ר ענת ברקו מהקשרם, החזיר הימין עם מתקפה חזיתית על סתיו שפיר.
עם סיום קרבות הפייסבוק, הושגו ההסכמות הבאות:
- העם הפלסטיני קיים מקסימום מאה שנה.
- העם היהודי קיים לפחות 3,000 שנה.

מחסום ווטש
מחסום מפני גולשים? כן.
מחסום מפני טרוריסטים? עד כאן.

חופים הם לפעמים
לרגל 'שבוע האפרטהייד הישראלי' שהתחיל השבוע (ויימשך בחודש וחצי הקרובים ברחבי העולם) הכנו מחווה קטנה לכל אלה שהחליטו לאמץ את מדינת ישראל כיעד לתיירות זכויות אדם.

למה מי מת? (האדמור מהשכונה)

ביש גדי
עד כמה ההתבטאות של אייזנקוט הייתה לא מוצלחת?
בוא נגיד שעיתון הארץ על מגוון כותביו תומך בו.
(כן, מותר לבקר אמירה של רמטכ"ל. ולא, זה לא אומר שזו פגיעה בצה"ל)

העם הפלסטיבי
והפעם, בתפקיד הערבי התורן שמוכיח את קייס הימין, מתייצב אחמד טיבי. במסגרת תשובתו לענת ברקו תהה טיבי "איך ניצחתם אותנו 5 פעמים?". מי זה "אותנו" ומהם 5 הפעמים? שאלה מצוינת! בואו ננסה לברר.
מאז הקמתה, ישראל הייתה שותפה לשבע מלחמות: מלחמת העצמאות, מבצע קדש, ששת הימים, מלחמת ההתשה, מלחמת יום כיפור, מלחמת לבנון הראשונה ומלחמת לבנון השניה. ניתן להניח שאחמד שלנו לא סופר את שתי מלחמות לבנון (כנראה בגלל שלא בטוח שניצחנו בהן). כך הגענו ל-5 מלחמות. אלא שרק בשתיים מתוך המלחמות (העצמאות וששת הימים), היה מעורב "העם הפלסטיני". אז למי אחמד טיבי קורא "אותנו"? לערבים. לא לפלסטינים.
למה זה חשוב? כי בכך שאחמד טיבי (אזרח ומחוקק ישראלי, יש להזכיר) מודה שבכל מלחמות ישראל, הוא ראה עצמו כחלק מהאויב הערבי ונגד מדינת ישראל, ניתן לראות הוכחה (נוספת) שהוויכוח אינו סביב השאלה אם יש כזה דבר עם פלסטיני או לא (התשובה: זה לא משנה), והסכסוך הוא לא סביב קו גבול כזה או אחר, אלא נגד עצם קיומה של מדינת ישראל.
לפעמים, העם הפלסטיני הוא רק תירוץ.

תמונה שלי מהמרתון. שבוע טוב!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה