יום ראשון, 17 באפריל 2016

לא אקטואלי 17.4.16

טופו על כל משקוף
אני רק רוצה להזכיר שבמכת בכורות, האל לא פסח על ביתם של הצמחונים.

מיהו קיצוני?
עיתון הארץ שלום,
זה לא עובד ככה. או שהליכוד הוא מפלגת ימין קיצוני, או שיש בעיה שהליכוד מארח את נציג מפלגת ימין קיצוני באוסטריה. אי אפשר גם זה וגם זה. בחרתם להזנות את המונח ימין קיצוני? אז אל תתפלאו שאף אחד לא נרתע ממי שאתם מגדירים כימין קיצוני.
שלכם,
אני, ימין קיצוני.
אחד במרץ
שמעתם על הציוץ הזה של זהבה גלאון? אז תנו לי לספר לכם סיפור: רצה הגורל ובאותו הזמן שזוהיר בהלול הודיע על כניסתו לפוליטיקה (אם כי באותו שלב לא היה ידוע לאיזו מפלגה), השתתפתי בשיחת מסדרון בכנסת בה היה נוכח בין היתר גם חבר כנסת ממרצ (הסיפור מיוחס לחבר כנסת ממין זכר, אך רומז לחברי כנסת מכל המינים). אחד מהנוכחים בשיחה איחל לאותו חבר כנסת ברכות על הרכש החדש. וכך המשיכה השיחה:
ח"כ ממרצ: פפפפ. נראה לך?! עוד ערבי?
אני: למה לא? נראה שהסקרים נותנים לכם מספיק מנדטים כך שיהיה מקום לשני ח"כים ערבים.
ח"כ ממרצ: איזה?! גם ככה הערבים לא מצביעים לנו, ואת המקום היחיד, עיסווי פריג' בחיים לא ייתן לו.
אז זוהיר בהלול הסיק את המסקנות הפוליטיות לגבי המפלגה בה החליט לרוץ, ואני הסקתי את המסקנות הפוליטיות לגבי מה שבאמת חושבים במרצ על הערבים. אל תתנו לציוץ של זהבה גלאון לבלבל אתכם.

שקט הוא רפש
יותר משנה של הקפאה שקטה? אז למה קיבינימט עיתון הארץ מטרטר כל שני וחמישי על בניית התנחלויות והרחבתן. מישהו פה משקר. או שזה עיתון הארץ, או שזה עיתון הארץ.

יש עתיד לליכוד
אז למה אני שמח לפרגן לפרויקט הזה?
* כי היה לי חלק קטן בקריאייטיב שלו (נכון שהשם של המיזם פשוט מהמם?)
* כי זו באמת אחלה רשימה שאת רובה אני מכיר (וגם את העורך שלה, אז מה?)
* כי עם שלושה מהם אני משחק כדורגל (אז מה אם הם מבריזים לפעמים?)
* כי אני בן 36 (ולא ליכודניק, אבל למה להיות קטנוני?)

ירושלים אמרה את דברה.
הפסקת אוכל
מדי פעם אנחנו במאכלי י-ם חוטאים ביציאה למסעדות בעוטף ירושלים. את המקרה של 'מוזה בהר' קל להצדיק. אפילו את גשר המיתרים רואים מפה. לטובת המשימה הפעם נבחרה מיכל שמעון, ציירת בחסד ועד לא מזמן העוזרת הפרלמנטרית של חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק. תקראו את הפוסט לפני ארוחת הצהריים. יעשה לכם תיאבון.

מילה שלי
סוף כל סוף מצאתי מילה עברית למילה "טרופי". להלן: מגעיל. לדוגמא: מזג אוויר טרופי = מזג אוויר מגעיל. עובד גם עם מיץ בטעם טרופי, גן אירועים טרופי, קינוח טרופי ואפילו טרופית, שמגיל מסוים אפשר לקרוא לה מגעילית.

אראל מעלה את הסעיף
וידוי: כבר שנים שאני מאזין באופן רצוף ואדוק לתכניות הרדיו של אראל סג"ל, ורק שבוע ראשון של אראל בגלי צה"ל הוריד לי את האסימון - עדיפה שעה יומית אחת שלו בגל"צ בה הוא מוציא את השמאל מכליו מאשר שעתיים בגלי ישראל, טובות ככל שיהיו. ולמי שפספס, הנה הקלטות התכנית.

לא טבח ולא בטיח
בסוף השבוע האחרון פרסם ההיסטוריון ד"ר אורי מילשטיין מאמר מלומד המוכיח שעיקר סיפורו של הטבח בדיר יאסין מקורו בקרבות יהודים בין הפלמ"ח לאצ"ל וללח"י (ובמקרה הזה בניסיון של איש הפלמ"ח מאיר פעיל). למה זה חשוב? כי כמו היום, גם אז, השמצות פנים יהודיות שימשו בעיקר את אויבנו, ולמעשה מאומצים על ידי הנרטיב הפלסטיני.
הנה לכם דוגמא מובהקת. בספר לימודים שיצא בשנת 2002 והציג את הנרטיב הפלסטיני לצד הנרטיב הישראלי, נכתב: "בין מעשי הטבח המפורסמים ביותר היה הטבח בדיר יאסין (9/4/1948), שקרבנותיו יותר מ-100 חללים ועשרות פצועים. שאר התושבים הוגלו אל מחוץ לכפר, וזאת לאחר שסבלו מעינויים וממעשים בלתי מוסריים, ברבריים ובלתי אנושיים".
רק שבאופן תמוה למדי, הנרטיב הישראלי, באותה מהדורה היה קיצוני אף יותר, הן במספר ההרוגים והן בהוספת עלילות שוד ואונס: "במהלך המלחמה נעשו מספר מעשי טבח, שוד ואונס על ידי לוחמים יהודים. הטבח המפורסם ביותר היה בדר יאסין שליד ירושלים שם נרצחו יותר מ-250 ערבים ע"י אנשי אצ"ל ולח"י".
חלפו להם 7 שנים, ומהדורה מתוקנת של הספר יצאה, וראו איזה פלא. הנרטיב הפלסטיני מתאר כי: "בין מעשי הטבח המפורסמים ביותר היה הטבח בדיר יאסין (9.4.1948), שקרבנותיו יותר מ-250 חללים ועשרות פצועים. שאר התושבים הוגלו אל מחוץ לכפר, וזאת לאחר שסבלו מעינויים וממעשים בלתי מוסריים, ברבריים ובלתי אנושיים".
אז נכון שהכי קל להאשים את הערבים על כך שהם בונים נרטיב שיקרי נגד מדינת ישראל והמפעל הציוני, אבל לפעמים השקר מתחיל בתוכנו.

קול קוראת
זוכרים את החוברת שהוצאנו לפורים על הגות ציונית מזרחית ספרדית?
אז הפרויקט הבא שלי בסדרת 'הזמן' היא חוברת על הגות ציונית-נשית.
גוגל מסביר יותר טוב מכולם למה צריך את זה.
פה אתם נכנסים לתמונה:
מכירים טקסט הגותי מרתק של אישה ציונית מרשימה? רוצים שלא נפספס אף אחת? אשמח שתשלחו לי הצעות ורעיונות.

2 comments:

  1. הקרב בדיר יאסין נופח על ידי ההנהגה הערבית במטרה לקומם את הציבור שלהם נגדינו, היהודים.
    התוצאה הייתה הפוכה: הציבור הערבי נבעת מהשמועות על הרצח והאונס, והרח.

    השבמחק
  2. אז מסתבר שלשקר יש רגליים :-)

    השבמחק