יום שלישי, 24 במאי 2016

לא אקטואלי - 24.5.16

רואה את הנולד1
נכתב יום לפני הפרישה של אורלי לוי ויומיים לפני זו של בוגי.
פה פוליטיקה
לאור התהפוכות הפוליטיות האחרונות, כמה נקודות בשולי הדברים:
אני לא אתפלא אם בוז'י יפרוש מפוליטיקה ולאות תודה נתניהו ימנה אותו לשגריר בברזיל.
המפסיד הגדול של היום הוא לא בוז'י. לו לא היה באמת מה להפסיד.
המפסיד הגדול הוא אורן חזן שאיבד את ז'יטון ה-61.
המרוויח הגדול של היום: עמיר פרץ. יש סיכוי לא רע שיותר לא יזכרו אותו כמינוי המטופש ביותר לשר הביטחון.

מי אמר שפוליטיקאים לא מקיימים הבטחות?
ימין אמין
היו הרבה סיבות לתמוך בממשלת אחדות. אבל אף אחת מהן וגם לא כולן ביחד עומדות אל מול סיבה אחת להתנגד לה: הבטחתו של בנימין נתניהו להקים ממשלת ימין. רוצה ממשלת אחדות? על הכיפאק. לך לבחירות.

רואה את הנולד 2

הפסקת אוכל
לפני שנה החליטו גל ומתן, חברי ילדות מפסגת זאב להגשים חלום ישן: להקים בר איכותי במרכז ירושלים. שנה אחרי שהקימו את הסרבסה בר, גל ומתן יכולים לסמן וי על החלום. ולא, זה עדיין לא מספיק להם. הגיע הזמן שגם אתם תשמעו עליהם: פוסט חדש שלי באתר ROL.

הקוסם מארץ עוץ הוא קוסמת. ברכות לבאר שבע, עיר הברקת.
מכת ברק
פעמיים (!) כיהן אהוד ברק באותה ממשלה עם אביגדור ליברמן.
עכשיו, כשהוא במדבר הפוליטי, הוא "גילה" שיש בעיה "חדשה".

פינת אקטואליה
הידיעה שרוב התקשורת מעדיפה להתעלם ממנה.

אי-סטוריה
אמש שודרה בערוץ 2 כתבה שחזרה לניצחון של נתניהו בבחירות. כתבה חביבה, אין ספק, אך כזו שמשכיחה פרט היסטורי חשוב. לפני רצח רבין, נתניהו הוביל על יצחק רבין ז"ל כמעט בכל הסקרים.

פרט שולי?
לא ממש. ביותר ויותר כתבות, מתואר נרטיב שהרצח המתועב של רבין הוא זה שהביא את נתניהו לשלטון (הדוגמא הבולטת ביותר, הוא הסרט התיעודי 'נתניהו במלחמה'). אלא שמה לעשות, הרצח רק הרחיק את הימין מהשלטון (ראו הסקר בתכניתו של נסים משעל).
מקרי?
ממש לא! יש יותר ויותר אינדיקציות לכך שהשמאל בונה סיפור היסטורי אלטרנטיבי שמנסה להשכיח כל זכר לעובדת היותו של יצחק רבין על סף הפסד בבחירות 96, ולייצר אתוס כאילו הימין ניצח את הבחירות באמצעות הרצח.
רוצים הוכחה?
קחו דוגמא תמימה, אבל כזו שממחישה את הכוונה המקורית. המכון הישראלי לדמוקרטיה מפרסם באתר שלו נתונים על "רמת אהדה לראשי ממשלה מכהנים בשנים 1984-2006". באופן מסתורי, מכל התרשימים, נעדר ראש ממשלה אחד: יצחק רבין.
יוליוס קיסר אמר פעם, שאת ההיסטוריה כותבים המנצחים. מי שרוצה, יוכל לראות בכך סימן שהימין עדיין לא ניצח. אני מעדיף לתת פרשנות אחרת לדברים של יוליוס קיסר: מי שניצח (זמנית), אבל לא כתב את ההיסטוריה - לא ניצח.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה