יום חמישי, 30 ביוני 2016

לא אקטואלי 30.6.16

מו"מ שמום
מכירים את ההוא שעשה תואר שני במינהל עסקים באוניברסיטה הכי טובה בעולם ומגיע לבזאר בו הסוחר המקומי עושה עליו את עיסקת חייו? אז נתניהו וארדואן.

פרשנות
בגידת עיתון הארץ בקוראיו: כי אם המבוגרים היו אלה שמצביעים בעד הישארות באיחוד והצעירים נגד, העיתון היה מסביר כמה אחראים המבוגרים בעלי הניסיון והזיכרון אל מול הצעירים הנלהבים שהולכים שבי אחרי פופוליזם ריק.

Black Friday
Europe for sale.

מספרים מספרים
מרכז המידע והמחקר של הכנסת פרסם החודש סקירת נתונים חשובה על מצב הזרים בדרום תל אביב. הנתונים סופר מדאיגים: בזמן שמקבלי ההחלטות נחים על זרי הדפנה במחשבה שלאט לאט המסתננים עוזבים את הארץ, חלק גדול מהם משתקע בישראל, מביא ילדים ולא מתכוון ללכת לשום מקום. את המחיר משלמים תושבי דרום תל אביב שאלה שיכולים בורחים ממנה (למרות שחוקרי הממ"מ לא מצליחים להעלות על דעתם למה זה קורה... לא נגעתי) והיתר מוצאים עצמם כמיעוט יהודי בשכונות של זרים.

עבודה בעיניים
מבטיח לכם שאם לא היו מצלמות במליאה, חנין זועבי לא הייתה עושה את הפרובוקציה שלה שלשום, ויתר חברי הכנסת לא היו עושים את כל האבו-עלי המדומה עליה. אבל מה לעשות ויש מצלמות, אז בינתיים ראוי לאמץ את המנהג של לא להאכיל את הטרולים בכנסת, מחנין זועבי ועד אורן חזן. רק כשהח"כים יבינו שאת הכותרות שלהם הם יקבלו לפי המעשים שלהם ולא לפי הדיבורים שלהם, הם יפסיקו לקשקש.

שקט תעשייתי
הצעת חוק: לא יפרסם כלי תקשורת ידיעה שכותרתה "מישהו אמר משהו".
פוליטיקאים, רוצים להגיע לתקשורת? תעבדו!
עיתונאים, רוצים לעבוד בתקשורת? תעבדו!
עד אז, חדל קשקשת ברשת.

משעמם רצח
השבוע השתתפתי במושב בנושא ארגוני זכויות אדם בישראל שנערך במסגרת הכנס הבינלאומי החמישי למחקרי ג'נוסייד. את הדברים שלי פתחתי בתהייה המתבקשת מה הקשר בין מושב בנדון (חשוב ככל שיהיה) לכנס שעוסק ברצח עם ושאלתי אם המארגנים לא רואים בעיה ביצירת הזיקה בין ישראל (על מצבה הלא מושלם) לרצח עם?
כמה מהדוברים ומהמארגנים ניסו להשיב על שאלתי באופנים שונים ומשונים, חלק עם תשובות טובות יותר וחלק עם תשובות טובות פחות. אחת הטענות הייתה שעלינו כיהודים וכישראלים לזכור את מה שעברנו, ולזכור שגם מדינת ישראל קמה בין היתר בעקבות רצח העם היהודי.
את דבריי בחרתי לסיים בפנייה למארגנים והצעתי להם שבכנס הבא יקדישו דיון ללקחים שהעולם יכול ללמוד מהעם היהודי ומדינת ישראל: כיצד הצליח עם שרק עבר שואה, לקחת אחריות על גורלו ולהקים מדינה דמוקרטית משגשגת.

כתבו עליי בעיתון!
(אז מה אם זה בעיתון של הקהילה היהודית באסטוניה?)

בעיות? שינה
הבעיה: וירוס חדש משתולל בפייסבוק באמצעות שימוש בתיוגים בתגובות.
הפתרון: אנשים טובים מעלים פוסטים לאזהרה מפני הווירוס.
הבעיה: אנשים טובים מתייגים אנשים בתגובות לאותם פוסטים.
הפתרון: שנ"צ.
וירוס חדש: סטטוסים בפייסבוק שהופכים לסטיקרים על מכוניות.

למי שתהה מה נבחרת האורנג' עושה כשהיא לא ביורו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה