יום שלישי, 7 ביוני 2016

לא אקטואלי 7.06.2016

קורא שאני צודק
לפעמים אני מוצא מאמרים בבשבע שקשה שלא להסכים איתם.

אנטולוגיה 
תכירו: זה אנטולי קרמר. וטרן יהודי מאסטוניה, בן 92, ששרד הפצצה גרמנית על האונייה, לאחר ששחה את דרכו לחוף.
ביום שישי האחרון זכיתי לבקר אותו בביתו ולשמוע את סיפורה של הקהילה היהודית באסטוניה דרך סיפורו האישי.

קחו סיפור אחד לדוגמא: רואים את הציור של הילד? הציור הזה נבזז על ידי אחד המקומיים לאחר שאסטוניה הוכרזה ע"י הנאצים כיודן-ריין (נקיה מיהודים) במהלך מלחמת העולם השנייה. מכיוון שהיה זה ציור של ילד יהודי, אותו מקומי שמר אותה במחסן, ורק לאחר המלחמה, כשהנאצים עזבו, הוא העמיד אותו למכירה. אנטולי, שבדיוק חזר לאסטוניה, נתקל במקרה בציור, ובלי לשאול הרבה שאלות, לקח את הציור מבלי לשלם, והמשיך לדרכו. אחרי הכול, הילד בתמונה הוא לא אחר מאשר אותו אנטולי.

כשעמדנו לצאת, אנטולי ביקש ממני לנסות לאתר קרובי משפחה בישראל שהקשר שלו עימם אבד לפני יותר משנה. לאחר שנתן לי את מעט הפרטים שהיו לו אודותם, נכנסתי לפעולה והצלחתי לאתר את קרובי משפחתו באמצעות הפייסבוק (כבר אמרתי שאתה צדיק?). ביום ראשון כבר חודש הקשר ביניהם.
סתם שתדעו מה הולך באסטוניה.

טאלין לבשה חג
אז איך חגגה הקהילה היהודית של אסטוניה את יום ירושלים? עם הכנסת ספר התורה הראשון שנכתב באסטוניה מאז שהוכרזה ב-1941כיודרנריין (המדינה הראשונה שהוכרזה ככזו), לבית הכנסת שהוקם לפני 9 שנים (וגם נחנך ביום ירושלים) בעזרת ההפקה המשובחת של חב"ד והשתלטות עוינת של קבוצת הישראלים שהגיעה לטקס באיחור אופנתי ומילאה את המקום בדגלי ישראל. עם ישראל חי!

ובינתיים בירושלים
יודעים לחגוג, הנוצרים האלה
הפסקת אוכל
בדיוק לפני שנה הקים אביחי שורשן, הידוע גם בשמו המלא שורשן, את ארגון האמת שלי. לרגל יום ההולדת הראשון של הארגון החשוב הזה, לקחתי אותו כדי שיספר את האמת שלו על אלומה, מסעדת שף חדשה שזה עתה הגיעה לעיר. קריאה מהנה!

תנו לי לנחש: מסעדת בשר סוסים?
הדרך אל הניצחון
מאז הבחירות האחרונות, השמאל חושב שאם הם יצליחו להעיף את ביבי זה יעזור להם לנצח את הבחירות הבאות. לא רוצה להפריע להם באמצע, אבל מישהו צריך לספר להם שהסיכוי של הימין לנצח ללא נתניהו הוא גדול הרבה יותר.


יכול להיות שהיקום מנסה לרמוז לי משהו?
סופר מודה
האם מקרה הדקירה בתל אביב היה יכול להימנע אילולא העליהום המוגזם על המשטרה בשבוע שעבר? האם ההאשמה האוטומטית של המשטרה באלימות שוטרים לא הביאה הפעם לזהירות מוגברת אצל השוטרים? כנראה שלעולם לא נדע.
אבל זכרו את המקרה הזה, בפעם הבאה לפני שתשתפו סרטון סנסציוני שלא בהכרח משקף את התמונה המלאה. (למה שכנראה באמת קרה בניסיונם של השוטרים בסופר יודה לגלות אם מדובר בשב"ח, צפו בסרטון הזה)

מצד שני
גמר ליגת האלופות. פנדלים. קבוצה אחת קפיטליסטית בועטת את כל הפנדלים שלה לצד ימין. קבוצה שנייה אדומה, בועטת את כל הפנדלים שלה לצד שמאל. נחשו מי ניצחה.

לפני הספירה

לא הרבה יודעים, אבל הדוסים האמיתיים קוראים לחג הזה 'אתמול היה ל"ב בעומר'.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה