יום שני, 5 בספטמבר 2016

לא אקטואלי 5.9.16

מה שבע?
יש לי הרגשה שללוויין הישראלי הבא לא יקראו עמוס 7. בום!

נוסעים ונותנים
יום שישי שעה וחצי לפני שבת, חוזר מכדורגל אחרי שהקפצתי חבר לגבעת שאול. בדרך ראיתי עשרות רבות של חרדים עם שלל ילדים וציוד שמנסים לתפוס מוניות וטרמפים. מי יודע, אולי יום אחד הם יבינו שההפסקה המוקדמת באופן מוגזם של התחבורה הציבורית לפני שבת בראש ובראשונה דופקת אותם.
מעת לעת ניתן לצפות בחרדים זועקים קריאות עידוד למיזם: שבוס, שבוס!
משחק השבת
לא סובל את מה שהפוליטיקאים הדתיים והחרדים עושים למעמד היהדות במדינת ישראל, אבל האמת היא שלא רק הם אשמים. אשמים לא פחות הפוליטיקאים החילונים ששותפים באופן פעיל למשחק כיפופי הידיים התמידי. כשאלה בשלטון, הם מורידים את השאלטר איפה שרק אפשר, וכשאלה בשלטון הם מרימים את השאלטר גם במקומות בהם לא ראוי.
אפשר להתנפל על החרדים ו/או נתניהו ו/או כץ, היום בגלל התחבורה הציבורית ומחר בגלל סיבה אחרת, אבל כל עוד הפוליטיקאים ימשיכו במשחקים הפוליטיים נעדרי החזון, לא נצליח להגיע לאף הסדר בר קיימא בתחומי הדת והמדינה בכלל ובתחום השבת בפרט, מצב ממנו כל אזרחי ישראל סובלים. לא חבל?
בדיוק לשם כך חידשנו את פעילות שבת ישראלית, קואליציה אמיצה של ארגונים שהשבת חשובה להם, שמנסה לעשות שינוי ולקדם הסדר פוליטי ברוח אמנת גביזון-מדן. מוזמנים להצטרף.
שבוע טוב!
הפסקת אוכל
איתי ראובני הוא חוקר בכיר בארגון NGO Monitor שחושף את מה שארגונים אנטי ישראליים לא רוצים שתדעו עליהם. כפי שתוכלו לגלות מהפוסט שהזמנתי אותו לכתוב על מסעדת הכנענית, יש מצב שהעבודה שם קצת השפיעה עליו...

בבניין הארץ ננוחם
עיתון הארץ, אני לא יודע איך לבשר לכם את זה, אבל כשאתם מלינים בניית על בתי אבות בהתנחלויות ועל הכשרה רטרואקטיבית של בתים שנבנו בשנות ה-80, המשמעות היא אחת: הפסדתם. אז סחטיין על הפייט שנתתם בעשרות שנים האחרונות, אבל נראה לי שאתם יכולים לפרוש.

ביבי חראם
מעשה בפרה ושמה ביבי, שסוף כל סוף ממלאת את דלי החלב באמצעות שלל פגישות אינטנסיביות עם התקשורת, ובסוף שבוע אחד של משבר מיותר, מביאה בדלי בעיטה לתפארת. אז נכון שלא בוכים על חלב שנשפך, אבל ביבי, לא חראם?

עבודה בעיניים
האחד בספטמבר יום חמישי, תשע ועשרים בערב ועדיין במשרד.
מתי אמרתם שמסתיים יום ההסתגלות?
(חג ראשון בספטמבר שמח לכל מי שחוגג!)

באנו בגלל המטאורים, נשארנו בגלל הוודקות
נכנס יין
גרף שימושי לתועלת הציבור לקראת פסטיבל היין ה-13 במוזיאון ישראל, ירושלים.
מי שינחש מתי אני מתכוון ללכת לפסטיבל, יוכל להצטרף אליי ביום שני.

2 comments:

  1. "עיתון הארץ, אני לא יודע איך לבשר לכם את זה, אבל כשאתם מלינים בניית על בתי אבות בהתנחלויות ועל הכשרה רטרואקטיבית של בתים שנבנו בשנות ה-80, המשמעות היא אחת: הפסדתם. אז סחטיין על הפייט שנתתם בעשרות שנים האחרונות, אבל נראה לי שאתם יכולים לפרוש."

    הערה היסטורית: אלג'יריה היתה בשלטון צרפת במשך 130 שנה. לא מושבה אלא חלק מצרפת. באלג'יריה חיו כמיליון וחצי מתנחלים צרפתים. חלקם היו דור רביעי ואפילו חמישי באלג'יריה. איפה הם היום?

    בקיצור, כבר נאמר במקורותינו אל יתהלל חוגר כמפתח". המאבק בהחלט עוד לא נגמר.

    השבמחק