יום שישי, 7 באוקטובר 2016

לא אקטואלי 7.10.16

עפים עלינו
אפרופו משט הנשים שנועד לפרוץ את המצור על עזה - פעם בכמה זמן נשמעת הטענה כאילו ישראל שולטת בפלסטינים, וכהוכחה לעניין מביאים את העובדה שאין להם נמל ושדה תעופה.
אז אני רק רוצה להזכיר שאם זה היה תלוי בפלסטינים, גם לנו לא היו נמלים או שדות תעופה. לראייה, הם מונעים את הפעלתו של שדה התעופה עטרות בצפון ירושלים מאז ימי האינתיפאדה השנייה.
אז מתי באמת יהיה להם שדה תעופה? לא שנייה אחת לפני שעטרות יוכל לחזור לפעול באופן בטוח.

האדם שבטנק
למעלה: הקריקטורה היומית של עיתון הארץ המבקרת את פקודת 'השילוב הראוי'.
למטה: כתבה שמראה שדווקא הדוגמא שבחר הארץ היא זו שמוכיחה שיש עוד כמה סיבות זניחות להבדלים מגדריים בתפקידי לחימה בצבא.

על מה מתערבים
לאחרונה אני שומע יותר ויותר אנשים שאת דעתם אני מעריך שתוהים מדוע ישראל, מדינת העם היהודי שידע אסונות נוראיים, אינה מתערבת בסוריה כדי לסייע לקורבנות הטבח הנורא שמשתולל שם? אז למי שלא יודע, ישראל היא אולי המדינה שמגישה את הסיוע ההומניטרי הגדול ביותר בסוריה (גם אם תמיד אפשר יותר).
רק שיש בעיה: למדינת ישראל הרשמית אסור לספר על זה. למה? בעיקר משום שישראל למרות הכול עדיין לא רצויה בסוריה וגם כי לא לאף סורי תאב חיים לא כדאי להזדהות כמי שקיבל סיוע ממדינת ישראל. רוצים לדעת עד לאן מגיע האבסורד? נציגי האו"ם מלינים על כך שגורמים ישראלים המעניקים סיוע הומניטרי בסוריה מפרים את הסכם הפרדת הכוחות בין ישראל לסוריה. אמיתי לגמרי.
אז מה אפשר לעשות? שאלה טובה. בגדול המצב בסוריה די מחורבן ומקשה מאד על אזרחים מין השורה לסייע. אחת הדרכים שאני מכיר היא לתרום או להתנדב במסגרת ארגונים דוגמת Israeli Flying Aid שמסייעים בדרכים יצירתיות לפליטים סורים שהגיעו לירדן. אם אתם מכירים עוד דרכים, מוזמנים לפרט בתגובות.

Rest (in) Peace
לאור פטירתו של שמעון פרס ז"ל, השלום ינוח על משכבו.

ירייה באפלה
עיתון מקור ראשון בחר את אלאור אזריה כאיש השנה. אז יש כמה אנשים שהתעצבנו, כנראה בגלל שלא הבינו שאיש השנה הוא הבחירה של האיש המשפיע באותה שנה ולאו דווקא אמירה ערכית כזו או אחרת. נו שוין. אבל יש את מי שהתעצבנו על חגי סגל, העורך הראשי של מקור ראשון, ואף ניסו להתיימר ולטעון שאצל אורי אליצור זה לא היה קורה. אז זהו, שכן.

הפסקת אוכל
אביטל בלס התארחה במאכלי י-ם וטרחה לאמ;לק את הפוסט של עצמה. תודו שזה מרשים. הנה הקישור לפוסט לטובת אלה שמתעקשים לקרוא על המקום החדש שכנראה לא שמעתם עליו וחבל.

שנה חלפה
אין כמעט יום בשנה בו מישהו לא שואל אותי מה אני בעצם עושה בעבודה. אז למי שעדיין לא הבין, הנה תשובה מפורטת מה אנחנו עושים במכון לאסטרטגיה ציונית. זו הזדמנות נהדרת להודות לכל המתנדבים, העובדים והשותפים שבלעדיהם לא היינו מספיקים לעשות כל הרבה הרבה בשנה אחת.

מי השילוח
אז מסתבר שהשמאל משתגע מהדרך בה איילת שקד תופסת את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. חכו שהם יגלו מה חושבת ציפי לבני. אם שרת המשפטים תשתף פעולה עם היוזמה הברוכה הזו של חברת הכנסת איילת שקד זה יהיה ממש נהדר!

לקח לי 37 שנים להבין מדוע משתמשים בתמרים כסימן בראש השנה
גדליה
Who?

שנה טובה מירושלים, 2016.
אז מה אם התמונה היא מגואטמלה 2006?
סימן לגאווה
גאה בכם עם ישראל, על שלא הגיעה אליי אף ברכה לרגל "ראשת השנה", סימן לשפיות לשונית שטוב שנשמרה, גם אם האקדמיה ללשון עברית קצת התבלבל/ה. גמר חתימ/ה טוב/ה!


4 תגובות:

 1. שדה התעופה קלנדיה ("עטרות") מיועד על ידי הפלסטינים להיות נמל התעופה הבינלאומי של מדינת פלסטין. הם בהחלט מתנגדים שמדינת ישראל תפעיל אותו. אגב, לא הם מתנגדים. הנסיון של מדינת ישראל להפעיל אותו כנמל תעופה בינלאומי נכשל כשלון חורץ כי שום חברת תעופה בינלאומית לא הסכימה לנחות בו. כל מדינות העולם בלי יוצא מהכלל מחשיבות אותו כנמצא בשטח כבוש.

  השבמחק
  תשובות
  1. אני חושב שמלכתחילה הוא שדה תעופה מיותר. מה שלא משנה את הטיעון לגבי כך שאם הדברים היו בשליטתם של הערבים, גם נתבג לא היה פועל.

   מחק
 2. אילו הוא היה בשליטת הפלסטינים, היו שני נמלי תעופה בינלאומיים - נתב"ג לישראל וקלנדיה לפלסטין. במצב כזה היה לפלסטינים אינטרס חד משמעי שכך זה גם ימשך ושני נמלי התעופה יתפקדו, כל אחד למדינתו.

  השבמחק
  תשובות
  1. אתה מניח בטעות שהפלסטינים יעדיפו את טובתם על פני רעתה של ישראל ולא היא.
   התנהגותם אחרי כל ניסיון להסכם שלום / נסיגה ישראלית מוכיח שהפלסטינים מעדיפים שיוציאו להם עין ובלבד שלישראלים יוציאו 2.

   מחק