יום ראשון, 6 בנובמבר 2016

לא אקטואלי - 6.11.16

שאון חורף
זוכר את נובמבר? עננים עננים בעיניי אין דה קולד נובמבר ריין.

נשיאה תועה
הטענה של נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור נגד שרת המשפטים איילת שקד היא גם חוצפה וגם חריגה מסמכות.
כפי שניתן לראות בסרטון שהכינה תנועת ישראל שלי, ולקרוא במחקר המשווה שערכנו במסגרת המכון לאסטרטגיה ציונית לפני מספר שנים (בתגובה הראשונה) בכל העולם המערבי נבחרי הציבור הם אלה שממנים שופטים, והגיע הזמן שכך יהיה גם בישראל. רק כך ניתן לדאוג לגיוון הרכב השופטים בבג"צ. אגב, במובן זה, הצעת החוק של חבר הכנסת אילטוב היא מזיקה ותגדיל את כוחם של השופטים בוועדה לבחירת שופטים.
כשעיתון הארץ כותב דברים נכונים, ראוי לפרסמם ברבים.
שני נאומים לשני עמים
ישבתי השבוע עם דיפלומטית אירופאית שנמצאת בישראל ומבקשת ללמוד על חזון הימין לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני. לאחר כמעט שעתיים של שיחה מרתקת, היא שאלה כיצד הייתי מציע לקהילה הבינלאומית לפעול כדי לקדם את פתרון הסכסוך? הצעתי לפעול להסרת פתרון שתי המדינות מהשולחן, כי הוא עצם העיסוק האובססיבי בו לא מאפשר את פיתוחם של כיוונים חדשים. בתגובה, היא שאלה אותי אם אני מבין שקשה לקהילה הבינלאומית לצאת נגד פתרון שכמעט כל ראשי המפלגות בישראל בעדו? תכלס, צודקת. הגיע הזמן לנאום בר אילן אחר.

יעד מודיעיני
במשך שנים מנסה הימין הישראלי ללא הצלחה למנוע מחגי אלעד ללכלך על מדינת ישראל בחו"ל. עד שהגיע אור הלר, ובזכות חשיפת שירותו של חגי אלעד ביחידה 504, הפך אותו ליעד אטרקטיבי לחטיפה בחו"ל עבור חיזבאללה, חמאס ויתר אוהבי ישראל. כל שנותר לראות הוא אם אויבי ישראל יתגברו על הפיתוי שבלקיחת חגי אלעד בשבי לסדרת חקירות, או שהם יכירו לו תודה על פעילותו העוינת לישראל במסגרת בצלם.

הפסקת אוכל
מכירים את האנשים שככל שאתה מכיר יותר טוב אתה פחות מבין מה הם עושים? אז תמי דיין היא בדיוק כזו. תמי, שהגיעה אלינו מצפת וכיום מתנחלת בעין כרם, היא בחורה ללא גבולות. אז אותה לקחנו לבדוק את הצריף בבית מאיר, מקום אוכל חדש עם מרחבים המתאימים למידותיה.

שוק על יריחו
אחרי שקיבלתי במה מכובדת להציג את רעיון 'יריחו תחילה' במסגרת המסע המדיני שערכה שרה העצני-כהן בעיתון מקור ראשון, קיבלתי 23 דקות להציג את הדברים גם בתכניתה של יעל בורשטיין.

פרס ניחומים
רק אני לא מבין למה לא נתנו לשמעון פרס לנאום בעצרת לזכרו של יצחק רבין?
איזה כיף של ספר!
כשליזיסטרטה החליטה לעבור את הקיר
אם לשפוט לפי הפיד שלי, למרות שחלף רק שבוע וקצת מאז שסרטה החדש של רמה בורשטיין עלה לאקרנים, יש פה רק קבוצה קטנה של אנשים שעדיין לא צפו בו. לשלושתם אומר: זהירות ספוילר!
כוכבת הסרט, מיכל, היא חוזרת בתשובה המחפשת שידוך ולאחר שבוטלו אירוסיה, היא מחליטה לשים את מבטחה באל ולהשאיר את תאריך החתונה על כנו באמונה יוקדת שתמצא חתן בתקופה הקצרה עד אז.
לפני כ-2,500 שנה נכתב ביוון המחזה המפורסם על ליזיסטרטה, אישה אתונאית, שמזמינה נשים מאתונה ומערי האויב ומציעה להן להימנע מיחסי מין עם בעליהן, אלא אם יסכימו לשים קץ למלחמה.
מנקודת מבט גברית, שלא לומר רציונלית, שני הרעיונות נראים רומנטיים ובעלי כוונות טובות, אך לא כאלה שיוכלו להביא לתוצאה המקווה. אלא שלפחות לפי שתי היצירות, בשני המקרים מצליחה האמונה הנשית לגבור על היאוש ולייצר מציאות חדשה ושמחה.
מה שעושה לכן טוב.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה