יום שבת, 31 בדצמבר 2016

לא אקטואלי 31.12.16

חילוץ השגריר
אובמה, זה שתקעת סכין בגב של נתניהו ומדינת ישראל, זה לא פלא גדול. אבל לתקוע סכין בגב של השגריר שייצג אותך נאמנה בישראל, וקפץ פה על שלל רימונים שזרקת במשך החמש השנים וחצי השנים האחרונות, זה כבר מעשה נבלה של ממש. יצאת מה זה קטן.

על עור וחברבורות
לירמיהו, י"ג, כ"ג. התשובה היא לא.

הלך לאבודה
השר לשעבר אבי גבאי הכריז על הצטרפותו למפלגת העבודה. לא נראה לי מהלך משמעותי במיוחד בהתחשב באנונימיות של מפלגת העבודה.

חוק ספאם
ביום ראשון ייכנס לתוקף חוק השקיות, שקודם בין היתר על ידי שני שרים לאיכות סביבה, עמיר פרץ ואבי גבאי, שבמקרה או לא, מצאו עצמם במפלגת העבודה. חברתיים עאלק. הרשו לי להמר: תוך שנה החוק המטופש הזה יבוטל. זאב אלקין, השר לאיכות הסביבה, לטיפולך המסור אודה.

מאה ימים
אם בנימין נתניהו לא יזכה לכהן לצד דונלד טראמפ בגלל החקירה, זה יהיה צחוק מאד מרושע של הגורל. אבל אם הוא כן, כדאי לו להתכונן היטב.

ב-20.1 נתניהו צריך לראות עצמו כמי שמתחיל תקופת כהונה חדשה.
הפסקת אוכל
יש לי וידוי: אני נמצא יותר משבע שנים בירושלים, ועדיין לא יצא לי לאכול במסעדת אמא, המסעדה על פניה אני חולף פעם ביום. כשאביגיל בר-טימור, ירושלמית אסלית, שמעה על זה, היא נדהמה (בצדק!) והחליטה לטפל בעניין באופן בהול (בצדק עוד יותר). התוצאה לפניכם. לא מומלץ לקרוא על בטן ריקה.

הקרנה לא חגיגית
השבוע צפיתי בסרט חטאים וסוף כל סוף הבנתי איך מרגיש אשכנזי בישמח חתני.

מבולבלי לוב
בשם הוועד הגדול של מועצת עדת הלובים דארץ ישראל, באתי להזהיר את הציבור הקדוש מפני הבלבול המסוכן. ידע הציבור וייזהר.

סתם יום של חו"ל
רוצים לדעת מה באמת עשינו בסלוניקי? האזינו לתכנית הזו של אהוד בנאי, שהיה חלק מהקבוצה המיוחדת עמה זכיתי להעביר את סוף שבוע ארוך.

כשהפרסומת והמציאות נפגשות
תן לשים ת'ראש על דיונה, גרסת בקעת הירדן
חנוביגוד שמח!

11 תגובות:

 1. אכן השגריר דן שפירו הבטיח שארצות הברית תטיל וטו על כל החלטה נגד ישראל. הוא הבטיח וגם קיים. ארצות הברית לא הטילה וטו על ההחלטה נגד ההתנחלויות. זאת לא החלטה נגד ישראל. החלטה נגד ההתנחלויות זאת החלטה בעד ישראל. זאת היתה ההחלטה הכי פרו-ישראלית שקיבל האו"ם בעשרות השנים האחרונות.

  השבמחק
  תשובות
  1. לי יש מבחן פשוט למה נגד ישראל ומה לא. מה שהעם מחליט (בבחירות, נניח) שהוא רוצה - זה פרו ישראל.

   מחק
 2. לפי העיקרון הזה, היטלר היה טוב לגרמניה. עובדה, רוב הגרמנים הצביעו בעדו ב-1933.

  השבמחק
  תשובות
  1. מי שקובע מה טוב לגרמניה, הם הגרמנים, גם אם זו החלטה דפוקה ממש. וזו החלטה של מדינות אחרות, להחזיר מלחמה.
   אם אתה לא מאמין שאדם ו/או עם אחראים לגורלם, אין לך מה לחפש בדמוקרטיה.

   מחק
 3. זאת דוגמא קיצנית במיוחד, אבל בהחלט יש גם הרבה דוגמאות אחרות שבהן אזרחים של מדינה בחרו באופן דמוקרטי ממשלה רעה שגרמה להם נזק.

  השבמחק
 4. אני בהחלט חושב שהנשיא אובמה מבין מה טוב למדינת ישראל הרבה יותר טוב מאשר ראש ממשלת ישראל ורוב אזרחי ישראל. לצערי כנראה הנשיא שיחליף אותו לא שותף להבנה הזאת.

  השבמחק
 5. אגב, לגבי השגריר דן שפירו: אחד מתפקידיו של שגריר הוא לשקר למען המדינה ששלחה אותו. שגריר לא עומד על דוכן העדים בבית המשפט ולא מחויב להגיד את כל האמת ורק את האמת. שגריר מחויב להגיד מה שמתאים למדינה ששלחה אותו, ואם למדינה ששלחה אותו יש אינטרס שהוא ישקר אז תפקיד השגריר הוא לשקר בצורה משכנעת ככל האפשר.

  השבמחק
  תשובות
  1. נכון. שמח לשמוע את זה ממך. will be used in the future...
   ועדיין מותר להציג את הדיסוננס הזה כשהוא קורה.
   גם אם כפי שנראה במקרה הזה, ששפירו לא שיקר ביודעין.

   מחק
 6. האם לא שיקר ביודעין או שיקר ביודעין בצורה טובה ומשכנעת? שאלה מענינת, כרגע רק הוא, אובמה וקרי יודעים את התשובה. יתכן שבעתיד זה יתברר.
  אגב, תפקידו של שגריר עשוי לכלול גם יצירת רושם כוזב לגבי כוונות ממשלתו במדינה שאליה נשלח. לפעמים הממשלה מחליטה שזה יתבצע טוב יותר אם השגריר עצמו לא ידע את כוונותיה האמיתיות של ממשלתו. מקרה מפורסם: בשנת 1941 ממשלת יפאן לא עדכנה את השגריר היפאני בוושינגטון על התקפת הפתע העומדת להתבצע בפרל הרבור, וממש מספר שעות לפני ההתקפה מסר השגריר לשר החוץ האמריקאי הבטחות (כנות לחלוטין) לגבי רצונה הטוב של יפאן. בהחלט מי שלא מוכן לספוג הפתעה מסוג זה מידי הממשלה ששלחה אותו, כדאי שלא יבחר בקריירה דיפלומטית.

  השבמחק
  תשובות
  1. מסכים. ועדיין מותר להצביע על עוד אספקט מלוכלך במעשה שעשה אובמה.

   מחק
 7. אגב, לא רק השגריר שפירו הבטיח שארצות הברית תטיל וטו על החלטה לא מאוזנת. גם שר החוץ קרי הבטיח זאת לפני מספר שבועות. ואכן ארצות הברית דאגה שההחלטה תהיה מאוזנת ותכלול גם גינוי לטרור ולהסתה ולא רק להתנחלויות. אחרת היא לא היתה נמנעת. נתניהו חושב שגם כך ההחלטה לא מאוזנת? זכותו לחשוב כך. שגרירת ארצות הברית באו"ם קיבלה הנחיות מנשיא ארצות הברית ולא מראש ממשלת ישראל.

  השבמחק